Cities: Skylines

Cities: Skylines

8,3
55 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.4
PS4 7.9
XONE 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Colossal Order
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
10.03.2015
Europa:
10.03.2015
Polska:
17.04.2015
Producent:
Colossal Order
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
10.03.2015
Europa:
10.03.2015
Polska:
17.04.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Cities: Skylines (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.0
Recenzja: Cities: Skylines (PS4)
PS4

Cities: Skylines - opis gry

Cities: Skylines to strategia ekonomiczna wyprodukowana przez francuskie studio Colossal Order i wydana przez Paradox Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach Xbox One, PS4 i Switch.

Cities: Skylines to strategia ekonomiczna w typie serii SimCity. Tak jak i tam nasze zadanie polega na zarządzaniu miastem. Na samym początku otrzymujemy do dyspozycji ziemię o wymiarach 2 na 2 kilometry i pewną sumę pieniędzy. Rozpoczynając z tak skromnymi środkami należy rozbudowywać to, co posiadamy: dodawać drogi, dbać o przemysł, przyciągać nowych mieszkańców, oferować podstawowe usługi jak bieżąca woda czy kanalizacja.

Poziom naszego postępu mierzony jest właśnie liczbą mieszkańców. Po przekroczeniu pewnej ich liczby odblokowujemy nowe obiekty: szkoły, komendy straży pożarnej, komisariaty, przychodnie itd. itp. Gra daje nam też możliwość wyznaczania dzielnic w granicach naszego miasta, a następnie narzucać im specyficzne dla nich regulacje w niektórych dziedzinach, jak np. zwiększać lub zmniejszać podatki albo udostępnić mieszkańcom darmowy transport publiczny. Jeśli chodzi właśnie o transport, gra inspiruje się Cities in Motion, inną produkcją Colossal Order. Cities: Skylines oferuje sporo opcji w tych kwestiach: możemy bowiem ustalić szerokość dróg, ich nawierzchnię, udostępnić autobusy, wybudować metro i zrobić różne inne rzeczy. Tego typu działania są nierzadko bardzo potrzebne, ponieważ korki mogą dać się miastu we znaki.

Budynki/instytucje, warto dodać, mają różne poziomy rozwoju, który wzrasta jeśli zostaną spełnione określone warunki, np. gdy mieszkańcy będą lepiej wykształceni. Pozwoli to dla przykładu zatrudnić więcej osób, co przełoży się z kolei na większe wpływy z podatków.

Cities: Skylines było po premierze wspierane przez graczy, którym dano oficjalnie możliwość tworzenia modów.

Wideo - Cities: Skylines

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper