Windjammers

Windjammers

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DotEmu
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.08.2017
Europa:
29.08.2017
Producent:
DotEmu
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.08.2017
Europa:
29.08.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Windjammers (PS4)
8.0
Recenzja: Windjammers (PS4)
PS4

Windjammers - opis gry

Windjammers to gra sportowa wyprodukowana i wydana przez studio DotEmu. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch i PlayStation Vita. Wersja na sprzęty Sony to remaster gry, która pierwotnie ukazała się na Neo Geo, a potem trafiała też na różne inne sprzęty.

Windjammers przypomina trochę Ponga. W grze naprzeciw siebie staje dwóch zawodników (do wyboru jest sześć postaci; różnią się one nieco umiejętnościami), którzy rzucają dyskiem próbując wbić go do bramki znajdującej się za plecami rywalami. Bramka składa się z dwóch stref - żółtej i czerwonej. Jeśli dysk wpadnie do czerwonej, otrzymujemy pięć punktów. Jeśli do żółtej, trzy. Istnieje poza tym jeszcze jeden sposób na zdobycie punktów - mianowicie w przypadku gdy dysk zostanie wybity w powietrze i spadanie na połowie rywala. Wówczas zgarniamy dwa punkty.

Zasady są proste, lecz pewne patenty urozmaicają zabawę. Dyskiem można rzucać na różne sposoby. Dysponujemy między innymi zwykłem rzutem, możliwością wyrzucenia dysku w powietrze, podkręcenia go czy wyrzucenia z wielką siłą. Dodać jednak przy tym należy, że z kolejnym złapanym rzutem dysk przyspiesza. Do swojej normalnej szybkości wraca on dopiero po zdobyciu punktów. Jeśli natomiast chodzi o grę defensywną, to nasz zawodnik może poruszać się po planszy w ośmiu kierunkach - zarówno po niej chodzić, jak i biegać oraz rzucać się.

W trybie singlowym nasza postać rozgrywa mecze z całą resztą zawodników. Każdy kolejny jest coraz trudniejszy. Mecz składa się z trzech setów po trzydzieści sekund każdy (można to zmienić w ustawieniach). Dostępny jest także oczywiście multiplayer. W remasterze przygotowanym przez studio DotEmu rywalizować możemy z graczami z całego świata przez internet.

Wideo - Windjammers

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper