One Piece: Unlimited World Red

One Piece: Unlimited World Red

7,4
23 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.7
PS4 7.2
Wii U -
PS3 7.7
PS Vita 7.4
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ganbarion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.06.2014
Europa:
27.06.2014
Polska:
27.06.2014
Producent:
Ganbarion
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.06.2014
Europa:
27.06.2014
Polska:
27.06.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: One Piece: Unlimited World Red
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
Recenzja gry: One Piece: Unlimited World Red
Pokaż kolejne recenzje

One Piece: Unlimited World Red - opis gry

One Piece: Unlimited World Red to gra action-adventure wyprodukowana przez japońskie studio Ganbarion i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się najpierw na 3DS-ie, a następne został przeniesiony na PlayStation 3, PlayStation Vita i Wii U. Unlimited World Red bazuje na bardzo popularnej mandze autorstwa Eiichiro Ody. W 2017 roku gra trafiła na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

One Piece: Unlimited World Red pozwala nam się wcielić w postacie świetne znane z kart popularnej mangi. Mamy tu do czynienia z zupełnie nową historią w ramach uniwersum, nad którą, zgodnie z zapewnieniami twórców, czuwał sam Eiichiro Oda. Wydarzenia kręcą się wokół niejakiego Red Countra, który przybył po dłuższej przerwie, by znów terroryzować Nowy Świat. Jak się okazuje, porwał on całą załogę Słomkowych Kapeluszy pozostawiając tylko Luffy’ego, przez co ten musi przedsięwziąć środki, żeby uratować towarzyszy. W tym zadaniu pomoże mu Pato, tajemniczy szop posiadający niezwykłe zdolności.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra daje nam możliwość w miarę swobodnego eksplorowania świata i co z tym idzie angażowania się w wykonywanie rozmaitych questów, co jest tu naszym głównym zadaniem. Słomkowe Kapelusze dysponują bazą wypadową, czyli miastem, które możemy z czasem rozbudowywać dorzucając doń knajpę (możemy dzięki podejmować się nowych wyzwań), aptekę (dostęp do medykamentów) czy fabrykę (upgrade przedmiotów). 

Unlimited World Red oferuje też inne atrakcje. Możemy tu łapać robale, łowić ryby i oczywiście obijać facjaty mniej lub bardziej znanych oponentów. Każda z dostępnych postaci posiada wachlarz unikalnych dla siebie umiejętności, przy czym sterowanie nie jest jakąś wielką filozofią. Do wyprowadzania ciosów używamy dwóch przycisków, dzięki czemu jesteśmy w stanie budować combosy, a trzecim kontrujemy albo unikamy ataków przeciwnika. Naszych podopiecznych da się z czasem rozwijać.

W Unlimited World Red da się grać ze znajomą osobą lub, jeśli znudzi nam się główny wątek fabularny, możemy spróbować sił w koloseum na turnieju organizowanym przez Doflamingo. Pozwala nam on odblokować dodatkowe postacie (takie jak Brook czy Whitebeard), a także nowe tryby, jak Boss Rush.

Wersja powstała z myślą o PlayStation 4, Switch i PC została wydana z podtytułem Deluxe Edition. Oprócz poprawionej grafiki oferowała ona także wszystkie wydane wcześniej rozszerzenia oraz nową historię, w której występują Pato i Red, postacie stworzone przez Eiichiro Odę, twórcę One Piece.

Wideo - One Piece: Unlimited World Red

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper