StarCraft: Remastered

StarCraft: Remastered

8,3
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
14.08.2017
Europa:
14.08.2017
Polska:
14.08.2017
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
14.08.2017
Europa:
14.08.2017
Polska:
14.08.2017

StarCraft: Remastered - opis gry

Starcraft Remastered to gra strategiczna czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych. Jak sama nazwa, wskazuje był on zremasterowaną wersją pierwszego Starcrafta wydanego w 1998 roku.

Wersja Remastered nie różni się niczym od oryginału jeśli chodzi o zawartość. Akcja toczy się w dalekiej przyszłości, opowiadając o zmaganiach między trzema rasami w dalekich regionach Drogi Mlecznej. W 2499 roku rasa Protoss niszczy w niezapowiedzianym ataku jedną z kolonii ludzi. Niedługo potem pojawiają się insektopodobni Zergowie, którzy nastawieni są wrogo i do ludzi, i do Protoss. Ciąg tych wydarzeń jest wstępem do wojny na pełną skalę, w której stawką jest dominacja w Koprulu Sector.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główny wątek gry podzielony jest na trzy części, podczas których kierujemy poczynaniami trzech wspomnianych ras. Każda z nich ma do dyspozycji jednostki o różnych właściwościach, których zróżnicowanie oferuje mnóstwo możliwości podczas bitew. Każda ma też pewne wady i zalety. Protoss mają ogólnie dostęp do zaawansowanej technologii (bariery energetyczne, urządzenia umożliwiające zakrzywianie czasoprzestrzeni) wspieranej przez ich rozwinięte zdolności telekinetyczne. Z drugiej strony długi jest u nich czas produkcji, więc gracz wybierając tę stronę konfliktu musi stawiać na jakość, a nie ilość jednostek. U Zergów jest wręcz na odwrót. Bazują oni na ilości, produkcja postępuje szybko i nie wymaga wielkich nakładów. Ludzie, czyli Terranie, są w tej układance gdzieś pośrodku, posiadając jednostki wielozadaniowe i bardziej tradycyjne wyposażenie, jak czołgi i broń nuklearną.

Podobnie jak w innych RTS-ach, w StarCraft ważną rolę odgrywa zarządzania surowcami. Aby móc cokolwiek skonstruować potrzebujemy minerałów i gazu. Do ich eksploatacji służą konkretne jednostki. Co jednak warto dodać, Zergowie i Protoss nie mogą stawiać swoich konstrukcji gdzie dusza zapragnie. Pod tym względem Terranie mają istotną przewagę.

Wersja Remastered oferuje uwspółcześnioną oprawę graficzną (obraz wyświetlać można nawet w rozdzielczości 4K), choć istnieje też możliwość przełączania się między stylami graficznymi, oraz szereg rozwiązań czyniących rozgrywkę bardziej komfortową, jak ulepszony matchmaking czy możliwość zapisywania danych w chmurze (save’y, replaye, mapy itd.). Udostępniono także możliwość pozwalającą nam przenieść statystyki z oryginału do Starcraft Remastered.

Wideo - StarCraft: Remastered

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper