Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2014 21:31
Rozkład jazdy gamescom 2014 - co, gdzie, kiedy?
4093V

Rozkład jazdy gamescom 2014 - co, gdzie, kiedy?

Od kilku tygodni stale słyszymy o imprezie w Kolonii i w końcu nadszedł czas tego wielkiego wydarzenia! Najlepsi wydawcy i najlepsi twórcy zjechali do Niemiec, aby zaprezentować swoje najlepsze produkty. Przez kilka dni będziemy stale otrzymywać wyśmienite informacje z branży gier wideo. Chcecie jak najlepiej przeżyć ten czas i nie przegapić jakichkolwiek informacji? Zapraszamy do naszego rozkładu jazdy! 

Pierwszy pokaz trybu sieciowego w Call of Duty: Advanced Warfare – MICROSOFT 
Data: PONIEDZIAŁEK – 11 SIERPNIA – 19:00

Nie oczekujcie godzinnego pokazu, a szybki zwiastun, może kilka informacji, szybki mecz i to wszystko. Na więcej szczegółów przyjdzie jeszcze czas (i to przyjdzie bardzo szybko), ale dla wielu naszych czytelników ten poniedziałkowy pokaz jest niezwykle istotny. Pierwszy raz zobaczymy sieciową rozgrywkę trybu multiplayer z nadchodzącej odsłony Call of Duty! Będzie rewolucja? Na papierze widać skromny przewrót, kilka zmian, ale dopiero ten materiał pozwoli nam jednoznacznie stwierdzić, w którą stronę podążą ta seria.

Konferencja Microsoftu
Data: WTOREK – 12 SIERPNIA – 14:00

Jeszcze przed samym startem gamescomu rozpocznie się prawdziwe show! Microsoft obiecał, że na targach w Kolonii otrzymamy konkretne informacje dotyczące nadchodzących pozycji!

 Na pewno podczas wydarzenia nie zabraknie Quantum Break – gry zabrakło na E3, ale amerykańska korporacja zapewniła, że tym razem zobaczymy gameplay z tej pozycji. Co ciekawe deweloperzy pobudzili Sieć twierdząc, że zaprezentowany materiał odbierze nam mowę.

W trakcie targów na pewno usłyszymy o Halo – w końcu najwyższy czas zdradzić kolejne szczegóły wielkiej kolekcji. Fani „dwójki” na pewno nie będą narzekać, ponieważ podczas show odbędzie się specjalny turniej, na którym najlepsi zawodnicy zawalczą o ogromną ilość dolarów.

Będzie Insomniac Games (Sunset Overdrive), będzie Lionhead Studios (Fable Legends), będzie Playground Games (Forza Horizon 2), Team Dakota (PProject Spark), ale nie ukrywamy, że wszyscy liczymy najsmaczniejsze mięsko, czyli zapowiedzi i prezentacje nowych tytułów!

Co chcielibyśmy zobaczyć? Pierwszą porządną prezentację nowych Gearsów! Szczegóły z nowego Crackdowna! No i oczywiście... Halo 5: Guardians. Dodajmy do tej listy coś świeżego i myślę, że wszyscy fani amerykańskiego obozu będą zadowoleni…

Lista możliwych prezentacji:

Konferencja Sony
WTOREK – 12 SIERPNIA –19:00

Zaledwie kilka godzin po wystąpieniu Microsoftu rozpocznie się prezentacja Sony. Japończycy stworzyli całkiem udane show w trakcie E3, ale teraz muszą utrzymać wysoką formę i pokazać, że ósma generacja to nie tylko indyczki i kotlety.

Mają kilka tytułów, którymi mogą zdobyć nasze serca:

  • The Order: 1886: w końcu otrzymamy szczegóły i porządny, długi gameplay?
  • Uncharted 4: A Thief's End: zobaczymy pierwszą minutę z gry i poznamy szczegóły fabuły?
  • Driveclub: kolejne szybkie przejazdy i pokazanie światu, że te wyścigi mają moc? 

Nie można ukryć, że tę listę trzeba znacząco poszerzyć – nowy tytuł twórców LittleBigPlanet? Coś nowego od Holendrów z Guerrilla Games? Nowe przygody legendarnego Kratosa?

Wystąpienie Sony to dość duża zagadka, ponieważ Japończycy w końcu muszą odsłonić kilka nowych kart. Od dawna mówi się o tajemniczym tytule japońskiego oddziału Sony, ale w końcu potrzebujemy szczegółów. Na dzień dzisiejszy PlayStation 4 szykuje się na dwa ekskluzywne tytuły AAA, a to zdecydowanie za mało.

Właśnie gamescom wydaje się idealnym miejscem, aby zapowiedzieć coś wielkiego na przyszły rok. Pewnie nie otrzymamy „wielkich prezentacji”, ale skromne zwiastuny wystarczą, aby pobudzić nasze zainteresowanie.

Nadal nie wiadomo jak Sony rozwiąże sytuację z PlayStation Vitą – nadejdą jeszcze na tę konsolę porządne gry? Miejmy nadzieję, że na samym wystąpieniu jak najmniej usłyszymy o Morfeuszu i PlayStation Now. Japończycy nie mają czasu na rozmienianie się na drobne – tutaj potrzeba konkretów!

Lista możliwych prezentacji (lista przywiezionych pozycji tutaj):

Konferencja Electronic Arts
Data: ŚRODA – 13 SIERPNIA – 10:00

Po bardzo słabym wystąpieniu na E3, Elektronicy muszą pokazać, że mają w swoim portfolio coś więcej niż tylko zapowiedzi i sportówki. Na pewno zobaczymy nowy tytuł od BioWare – tak tajemniczych i częstych materiałów dawno nie widzieliśmy... Pewnie nie zabraknie FIFY – w końcu jesteśmy w Niemczech, a piłka od EA zadebiutuje za miesiąc. Możemy się spodziewać dłuższej prezentacji Dragon Age, kilka słów o Hardline i…

Przedstawiciele Electronic Arts muszą(!) pokazać coś więcej, zaprezentować coś świeżego. Ich wystąpienie na E3 było biedne, więc najwyższy czas pokazać, że ta firma nadal liczy się w walce o klientów.

Portfolio jest niezwykle bogate, ale my oczekujemy konkretów – kolejny materiały nieukazujący niczego? Miejmy nadzieję, że tym razem tego nie będzie.

Lista możliwych prezentacji:

Prezentacja Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Data: ŚRODA – 13 SIERPNIA – 20:00

Hideo przyjeżdża na gamescom z nowymi materiałami ze swojej najnowszej pozycji i prawdopodobnie w końcu otrzymamy datę premiery tego dzieła. Twórcy zapowiedzieli, że chcą nam zaprezentować wielkość tego projektu – tutaj nie ma mowy o płatnym demie i małej popierdółce! Długi gameplay i mnóstwo szczegółów? Na to się zapowiada. Kojima lubi niemiecką imprezę, więc możemy liczyć na wiele informacji gorących jak dziewczyny w bawarskich spódniczkach!

Ubisoft

Francuzi przyjeżdżają do Niemiec z ogromną ilością wielkich tytułów, ale Ubisoft nie organizuje typowej konferencji. Z tego powodu wszystkie materiały, które będą udostępniane trafią pewnie od razu do Sieci.

Gracze powinni wyczekiwać na długi i soczysty gameplay z Tom Clancy's The Division – w końcu twórcy wielokrotnie podkreślali, że pierwszy raz zobaczymy rozgrywkę na żywo z Xboksa One! Na pewno na targach nie zabraknie Asasynów – w końcu dwa tytuły (ah, ten nieszczęsny wyciek Rogue przed targami...) zadebiutują na rynku w najbliższym czasie.

Lista przywiezionych gier:

Nintendo

Japończycy również poradzą sobie bez typowej konferencji, ale to nie znaczy, że na imprezie zabraknie Mariana i przyjaciół! W końcu Nintendo walczy o europejski rynek (ostatnio nawet o polski!), więc w Niemczech możemy oczekiwać wielu nowych materiałów.

Na E3 korporacja pokazała siłę swoich marek, więc tutaj wystarczy ugruntować pozycję – kilka zwiastunów, wypasione fragmenty rozgrywki i jesteśmy kupieni.

Nie powinniśmy liczyć na wielkie zapowiedzi – to nie miejsce i nie czas – ale pewnie nie zabraknie nowych filmików z Hyrule Warriors, drugiej Bayonetty, czy też zerkniemy na kilka walk z Super Smash Bros. (2014).

Ciekawostką na pewno jest nowa Zelda – to ten moment, aby zaprezentować coś świeżego z tego niezwykle wyczekiwanego dzieła? Na pewno chcielibyśmy to zobaczyć!

Lista możliwych prezentacji:

ACTIVISION BLIZZARD

Oni nie potrzebują prezentacji, ich produkcje zostaną zaprezentowane przez innych. To dość zabawne, że w portfolio tej korporacji nadal mamy skromną listę, ale powiedźmy sobie szczerze – tutaj nie ma słabych gier. Każde dzieło, które w niedalekiej przyszłości wyda Activision Blizzard to sukces murowany. Miliony sprzedanych egzemplarzy, miliony zarobionych dolarów i jeden Bobby zadowolony.

Musimy pamiętać, że Microsoft zaprezentuje Call of Duty: Advanced Warfare, więc pewnie Sony pokaże coś z Destiny? W sumie premiera tuż, tuż, a hype trzeba budować. Kilka nowych misji, nowa planeta i liczba zamówień przedpremierowych jeszcze wzrośnie.

Możemy się zastanowić jak Amerykanie będą chcieli promować Diablo – w końcu ten tytuł wskoczy na rynek zaledwie kilka dni po imprezie. Trzeba zrobić „hałas” i pokazać, że również konsolowcy zatopią się w tym tytule. Na pewno dobrą informacją jest stałe dbanie o produkcję (patche wraz z PC-tami).

Lista przywiezionych gier:

DEEP SILVER

Ta firma rośnie w siłę i z każdą kolejną imprezą mają dla nas ciekawsze produkcje. W Kolonii bez wątpienia najciekawszym tytułem z portfolio Deep Silver jest Dead Island 2 – zobaczymy gameplay, po którym odpowiemy sobie na pytanie, czy ta marka trafiła w dobre ręce?

Na gamescom nie zabraknie materiałów z Risen 3: Titan Lords i Metro: Redux – obie pozycje debiutują w sierpniu i trzeba je należycie promować!

Lista przywiezionych tytułów:

SQUARE ENIX

Co z tym Square? Na to pytanie chcemy sobie odpowiedzieć od dłuższego czasu i myślę, że wciąż Japończycy nas (negatywnie) zaskakują. Czekaliśmy na Finala, na nowe zapowiedzi, a jest... W sumie nic ciekawego.

Wszyscy liczyli na wyśmienite pozycje w Kolonii, a według oficjalnych informacji będzie słabizna. No może Lara Croft uratuje sytuację, ale powiedźmy sobie szczerze – nie tylko na seksowną panią archeolog czekamy.

Wciąż liczę na cud (ile to już czasu?) i wierzę, że Japończycy się obudzą, zmiażdżą system i pokażą, że nadeszła nowa era… Dobra, nawet pisząc te słowa już chyba w to nie wierzę… Będzie jakieś zaskoczenie? Ostatnio coś tak pobrzękiwali twórcy o „nowej zapowiedzi na każdej imprezie”, ale patrząc na ostatnie standardy, nawet ta „wielka zapowiedz” nie będzie tym na co czekamy.

Lista przywiezionych tytułów:

A CO JESZCZE?

W trakcie targów pojawią się wszyscy najważniejsi wydawcy, którzy zaprezentują swoje największe hity. Dlatego możemy oczekiwać, że w trakcie gamescomu otrzymamy przynajmniej kilka świetnych zapowiedzi! 

Na pewno na imprezie nie zabraknie tych tytułów:

 

Pamiętajcie, że nasza ekipa działa na dwóch frontach - gdy czytacie te słowa nasz zespół pewnie dociera do Kolonii, a jednocześnie zespół z Polski będzie monitorować każdą informację.

Przez te kilka dni wpadajcie na PPE, bo na pewno znajdziecie u nas gorące i soczyste informacje! 

Do każdej konferencji powstanie news z relacją LIVE! 

Tagi: gamescom 2014 rozkład jazdy