Risen 3: Titan Lords

Risen 3: Titan Lords

6,9
91 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS4 6.8
PS3 6.1
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
12.08.2014
Europa:
15.08.2014
Polska:
15.08.2014
Producent:
Piranha Bytes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
12.08.2014
Europa:
15.08.2014
Polska:
15.08.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Risen 3: Titan Lords (PS3)
6.0
Recenzja: Risen 3: Titan Lords (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Risen 3: Titan Lords - opis gry

Risen 3: Titan Lords to gra RPG wyprodukowana przez studio Piranha Bytes i wydana przez Deep Silver na komputery osobiste, PlayStation 3 i Xboxa 360. Tytuł był kontynuacją Risen 2: Mroczne Wody, jednak w odróżnieniu od poprzednika twórcy na boczny tor odsunęli motywy pirackie. Gra w 2015 roku trafiła na PlayStation 4.

Risen 3 to bezpośrednia kontynuacja ‘dwójki’. Główny bohater, po pokonaniu Tytana, trafia ze swoją partnerką podróży Patty na Wybrzeże Kraba. Tam znajdują świątynię, w której dochodzi do istotnych wydarzeń - protagonista traci bowiem życie po ataku upiora. Rozgoryczona Patty grzebie jego zwłoki i wyrusza dalej, ale niedługo po tym pojawia się tajemniczy mężczyzną imieniem Bones, który przywraca do życia umarłego. Jest tylko jeden szkopuł - bohaterowi brakuje duszy. Musi ją odzyskać i przy okazji stawić czoło zagrożeniu, które zagraża regionowi, w którym aktualnie się znajduje.

Akcja rozgrywa się w unikalnym świecie łączącym motywy europejskiego średniowiecza i klimatów regionu karaibskiego (a konkretnie jego XVIII-wiecznej wersji). W odróżnieniu od drugiej części, tutaj już na starcie otrzymujemy dostęp do całego świata gry, którym jest archipelag. Podczas jego przemierzenia możemy opowiedzieć się po stronie jednej z trzech frakcji. Są to łowcy demonów, piraci voodoo i tzw. strażnicy. Decyzja jaką podejmiemy wpływa na przebieg fabuły. Jeśli chcemy zaliczyć grę na sto procent, i tym samym wykonać wszystkie questy, musimy ją przejść kilkakrotnie.  Z czasem nasz podopieczny może zbudować własną załogę i werbować do niej napotykanych kandydatów. Ci, swoją drogą, mogą mu pomagać podczas walk.

System walki u podstaw nie uległ zmianie, choć twórcy zdołali go nieco zmodyfikować. W Risen 3 pojawiło się np. więcej specjalnych ataków i położono większy nacisk na robienie uników. System rozwoju także nie uległ większym zmianom. Po wbiciu na kolejny poziom doświadczenia otrzymujemy punkty, które następnie można przeznaczyć na rozwój parametrów bohatera. Co więcej, istnieje też możliwość wynajęcia instruktora, który usprawni zdolności protagonisty.

Wideo - Risen 3: Titan Lords

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper