Danganronpa 2: Goodbye Despair

Danganronpa 2: Goodbye Despair

8,6
32 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
PS Vita 8.6
PSP 6.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
37 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2013
Europa:
05.09.2014
Producent:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
37 godzin
Premiery
Świat:
10.10.2013
Europa:
05.09.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Danganronpa 2: Goodbye Despair (PS Vita)
9.0
Recenzja: Danganronpa 2: Goodbye Despair (PS Vita)

Danganronpa 2: Goodbye Despair - opis gry

Danganronpa 2: Goodbye Despair to gra przygodowa wyprodukowana przez Spike Chunsoft. Tytuł ukazał się najpierw na PlayStation Portable, a następnie jego odświeżona reedycja trafiła na PlayStation Vita. Zlokalizowana wersję wydało NIS America.

Gracz wchodzi tu w buty Hajime Himaty, który razem ze swoją klasą, konkretnie piętnastoma innymi osobami, trafia na tropikalną wyspę Jabberwock. Początkowo miała to być zwykła szkolna wycieczka, ale prędko okazuje się, że nic z tego. Uczniowie otrzymują ultimatum od dyrektora Monokumy - żeby uciec z wyspy, ktoś musi zamordować ucznia, a następnie wywinąć się od odpowiedzialności. Jeśli morderca zostanie schwytany, dokonana zostanie jego egzekucja, a reszta będzie wolna. Jeśli nie, zginą wszyscy.

Rozgrywka Danganronpy podzielona jest na dwie podstawowe części: School Life i Class Trial. Ten pierwszy dzieli się dodatkowo na Daily Life i Deadly Life. W Daily Life nasz podopieczny nawiązuje relacje z innymi postaciami oraz popycha fabułę do przodu. Rozmowa z resztą towarzyszy niedoli sprawia, że możemy zyskać Hope Fragments, a te zamieniać na umiejętności przydatne przy ‘procesie’. Im więcej interakcji, tym więcej slotów na skille. Sekcje Deadly Life polegają z kolei na poszukiwaniu dowodów na miejscu zbrodni.

Druga podstawowa część gry to procesy (Class Trial), podczas których musimy wytypować, kto jest mordercą. Przypominają one debaty, a naszym zadaniem jest wytypować tych uczniów, którzy plączą się w zeznaniach. Do tego celu używamy “pocisków prawdy”. By podołać, musimy zbijać argumenty innych, przebijać się przez ich blokadę mentalną biorąc udział w rytmicznej minigierce lub jeździć na snowboardzie przez tunel logiki i omijając przeszkody dochodząc do logicznego wniosku.

Gra posiada także szereg atrakcji, którymi możemy się zająć w przerwach między ważkimi sprawami. Można zająć się mianowicie hodowlą zwierzęcia, przetrzebianiem potworów oraz zapoznać się z alternatywnymi scenariuszami.

Wideo - Danganronpa 2: Goodbye Despair

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper