Quantum Break

Quantum Break

7,5
179 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
XONE 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Remedy Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
05.04.2016
Europa:
05.04.2016
Polska:
05.04.2016
Producent:
Remedy Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
05.04.2016
Europa:
05.04.2016
Polska:
05.04.2016

Recenzja redakcji

Quantum Break - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Quantum Break - recenzja gry
PC XONE

Quantum Break - opis gry

Quantum Break to produckja tworzona przez ekipę deweloperską ze studia Remedy. Autorzy gry odpowiedzialni są za takie hity jak Alan Wake czy dwie pierwsze części Maxa Payne'a.

Quantum Break to gra akcji z mocno uwypuklonym scenariuszem. Na amerykańskim uniwersytecie w Riverport dochodzi do wypadku, w rezultacie którego zakłócony zostaje przepływ czasu. Dla zwykłych ludzi rzecz nie jest odczuwalna, jednak kilku zyskuje w ten sposób moce pozwalające na manipulację wskazówkami zegarka. Jednym z nich jest Jack Joyce. Logiczne więc, że jego głowy chce odpowiedzialna za aferę korporacja Monarch, starająca się ze wszelką cenę zapanować nad sytuacją. W rezultacie w mieście dochodzi do starć korporacji z protestującą ludnością cywilną.
 
Zabawa na pierwszy rzut oka przypomina ostatnie serię Max Payne, z tą różnicą, że wywoływane przez bohatera zwolnienia czasu oddziałują na całe otoczenie za wyjątkiem jego samego. Tym samym może on zmieniać kryjówki w sposób niezauważalny dla przeciwników. Towarzyszy temu świetnie opracowana deformacja otoczenia - choćby podnoszące się na moment z podłogi deski. Jack posiada również możliwość koncentrowania spowolnienia czasu na małym obszarze. Przykładowo może utworzyć ową sferę wokół przeciwnika, wpakować w nią kilka kul i zająć się czymś innym. Kiedy "bańka" pęknie, zatrzymane w czasie pociski sięgną ofiary ze zwiększoną prędkością. 
 
Umiejętności przybywa wraz z rozwojem gry, a te już zdobyte wskakują na wyższe poziomy. Jednak w wyniku eksperymentu bieg czasu został uszkodzony na tyle, że potrafi on zatrzymać się lub zapętlić bez udziału osób trzecich - to tzw. "time stutter", w którym bohater jest w stanie w dalszym ciągu poruszać się normalnie i używać swoich umiejętności. Ale potrafią to również ciężko opancerzeni agenci Monarch, których ubicie wymaga sprytu, a nie tylko zręcznych palców. Marka  została podzielona na dwa zazębiające się ze sobą cyfrowe rozdziały – grę oraz telewizyjne show. Obydwa dostępne na tej samej płycie. Z perspektywy Paula Serena, głównego antagonisty, zdolnego do podglądania alternatywnych wersji najbliższej przyszłości, możemy podejmować decyzje co do dalszego przebiegu wydarzeń. Ma to wpływ nie tylko na odgrywane pomiędzy rozdziałami 30-minutowe odcinki serialu, ale także na pozostałą część gry.

Wideo - Quantum Break

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper