Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

8,4
446 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.4
XONE 8.7
PC 8.3
PS3 8.5
X360 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.03.2014
Europa:
25.03.2014
Polska:
25.03.2014
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.03.2014
Europa:
25.03.2014
Polska:
25.03.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition
Zdjęcie Roger Żochowski

Roger Żochowski

9.0
Recenzja gry: Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition
PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition - opis gry

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition to trzecia odsłona hack’n’slasha wydana razem z dodatkiem Reaper of Souls. Gra pojawiła się na PS4, PS3, XONE oraz X360 oraz na PC w formie rozszerzenia. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Blizzard Entertainment.

Fabularnie “trójka” nawiązuje do poprzednich dwóch części - akcja ma miejsce dwadzieścia lat po wydarzeniach ukazanych w Diablo II. Dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w Diablo II kometa spada na katedrę w Starym Tristram - tę samą, której podziemia przeczesywaliśmy w części pierwszej. Zadaniem gracza jest zbadać tajemnicze zjawisko i jego skutki pod postacią m.in. przywróconych do życia umarlaków. Na swojej drodze spotka postacie znane z poprzednich odsłon (np. Deckard Cain), a także zupełnie nowych, wzbogacających uniwersum bohaterów. Całą historię podzielono ogólnie na cztery akty.

W Diablo III sami tworzymy własną postać wybierając jej płeć i profesję. Do wyboru są barbarzyńca, mnich, łowca demonów, szaman i czarownik. Sedno rozgrywki to eksploracja lochów, w których wyrzynamy rozmaitych przeciwników, od umarlaków po prawdziwe demony, oraz zgarniamy porozrzucane po kątach skarby. W przeciwieństwie do np. miast pomieszczenia w dungeonach generowane są losowo, dzięki czemu nie musimy za każdym razem biegać po identycznie wyglądających korytarzach.

Każda z profesji posiada specyficzny dla siebie zestaw umiejętności, które podzielić można na kilka rodzajów. Skille odblokowuje się wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia i można je modyfikować runami, co owocuje nadaniem atakowi nowych właściwości lub doprowadza do wzrostu statystyk. Inny aspekt dodający głębi systemowi walki to liczny ekwipunek. W Diablo III mamy na niego kilkanaście slotów odpowiadającym przeważnie różnym częściom ciała. Każdy rodzaj sprzętu w pewien sposób wpływa na atrybuty podopiecznego, toteż wymaga się od nas, by regularnie nim żonglować. Wyposażenie zdobywamy w sklepach, dungeonach, możemy je również stworzyć samemu. Personalizacja postaci miewa jednak poza tym także wymiar czysto estetyczny - twórcy udostępnili bowiem barwniki, dzięki którym zmieniamy kolor noszonego żelastwa.

Wersja konsolowa Diablo III może się pochwalić nowym, ułatwiającym zarządzanie postacią interfejsem graficznym przygotowanym z myślą o użytkownikach padów. Dodano oprócz tego nową umiejętność, czyli unik, a także lokalny multiplayer dla czterech osób (jest również sieciowy) bez split-screena - gracze za pomocą nośników danych podłączanych pod USB mogą przenosić swoje postacie między konsolami znajomych. Usunięto natomiast słabo oceniany na komputerach dom aukcyjny (gracze wciąż mogą jednak handlować między sobą) i zrezygnowano z wymogu stałego podłączenia do Sieci. Rozszerzenie Reaper of Souls wprowadza do gry między innymi nową postać Krzyżowca, piąty akt, tryb przygodowy, nowe moce oraz ulepszony system generowania przedmiotów.  
 

Wideo - Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych