Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

8,4
502 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS4 8.4
XONE 8.7
PS3 8.4
X360 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.03.2014
Europa:
25.03.2014
Polska:
25.03.2014
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
25.03.2014
Europa:
25.03.2014
Polska:
25.03.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition
Roger Żochowski

Roger Żochowski

9.0
Recenzja gry: Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition
PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition - opis gry

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition to trzecia odsłona hack’n’slasha wydana razem z dodatkiem Reaper of Souls. Gra pojawiła się na PS4, PS3, XONE oraz X360 oraz na PC w formie rozszerzenia. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Blizzard Entertainment.

Fabularnie “trójka” nawiązuje do poprzednich dwóch części - akcja ma miejsce dwadzieścia lat po wydarzeniach ukazanych w Diablo II. Dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w Diablo II kometa spada na katedrę w Starym Tristram - tę samą, której podziemia przeczesywaliśmy w części pierwszej. Zadaniem gracza jest zbadać tajemnicze zjawisko i jego skutki pod postacią m.in. przywróconych do życia umarlaków. Na swojej drodze spotka postacie znane z poprzednich odsłon (np. Deckard Cain), a także zupełnie nowych, wzbogacających uniwersum bohaterów. Całą historię podzielono ogólnie na cztery akty.

W Diablo III sami tworzymy własną postać wybierając jej płeć i profesję. Do wyboru są barbarzyńca, mnich, łowca demonów, szaman i czarownik. Sedno rozgrywki to eksploracja lochów, w których wyrzynamy rozmaitych przeciwników, od umarlaków po prawdziwe demony, oraz zgarniamy porozrzucane po kątach skarby. W przeciwieństwie do np. miast pomieszczenia w dungeonach generowane są losowo, dzięki czemu nie musimy za każdym razem biegać po identycznie wyglądających korytarzach.

Każda z profesji posiada specyficzny dla siebie zestaw umiejętności, które podzielić można na kilka rodzajów. Skille odblokowuje się wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia i można je modyfikować runami, co owocuje nadaniem atakowi nowych właściwości lub doprowadza do wzrostu statystyk. Inny aspekt dodający głębi systemowi walki to liczny ekwipunek. W Diablo III mamy na niego kilkanaście slotów odpowiadającym przeważnie różnym częściom ciała. Każdy rodzaj sprzętu w pewien sposób wpływa na atrybuty podopiecznego, toteż wymaga się od nas, by regularnie nim żonglować. Wyposażenie zdobywamy w sklepach, dungeonach, możemy je również stworzyć samemu. Personalizacja postaci miewa jednak poza tym także wymiar czysto estetyczny - twórcy udostępnili bowiem barwniki, dzięki którym zmieniamy kolor noszonego żelastwa.

Wersja konsolowa Diablo III może się pochwalić nowym, ułatwiającym zarządzanie postacią interfejsem graficznym przygotowanym z myślą o użytkownikach padów. Dodano oprócz tego nową umiejętność, czyli unik, a także lokalny multiplayer dla czterech osób (jest również sieciowy) bez split-screena - gracze za pomocą nośników danych podłączanych pod USB mogą przenosić swoje postacie między konsolami znajomych. Usunięto natomiast słabo oceniany na komputerach dom aukcyjny (gracze wciąż mogą jednak handlować między sobą) i zrezygnowano z wymogu stałego podłączenia do Sieci. Rozszerzenie Reaper of Souls wprowadza do gry między innymi nową postać Krzyżowca, piąty akt, tryb przygodowy, nowe moce oraz ulepszony system generowania przedmiotów.  
 

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper