Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

8,3
143 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.6
XONE 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
343 Industries
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
11.11.2014
Europa:
11.11.2014
Polska:
11.11.2014
Producent:
343 Industries
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
60 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
11.11.2014
Europa:
11.11.2014
Polska:
11.11.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Halo: The Master Chief Collection
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Recenzja gry: Halo: The Master Chief Collection
XONE

Halo: The Master Chief Collection - opis gry

Halo: The Master Chief Collection to zbiorcze wydanie sześciu gier z serii Halo reprezentujących gatunek strzelanin FPP. Kolekcja ukazała się pierwotnie na konsoli Xbox One, a później trafiła też na komputery. Za produkcję odpowiadało studio 343 Industries.

Jak wspomniano na wstępie, kolekcja zawiera sześć gier (plus wszystkie wydane do nich dodatki, jeśli takie były):

Dalsza część tekstu pod wideo

Halo: Combat Evolved Anniversary Edition

Combat Evolved Anniversary to remaster pierwszej części popularnego cyklu. Jako Master Chief po kosmicznej bitwie z siłami Covenantów lądujemy na strukturze o budowie pierścienia, tytułowym Halo, gdzie wraz z rozbitkami ze statku UNSC Pillar of Autumn staramy się rozwikłać jej tajemnicę. Oprócz walki z przymierzem obcych, spotykamy też pasożytniczą rasę zwaną Flood, której przedstawiciele mutują inne formy życia, przejmując nad nimi całkowicie kontrolę.

Halo 2: Anniversary

Master Chief po wydarzeniach z pierwszej części błyskawicznie postawiony zostaje w stan gotowości, gdy jeden ze statków obcych przedziera się przez linię obrony Ziemi i atakuje Nową Mombasę w Kenii. Tymczasem przywódca Elite'ów, Thel 'Vadam, zostaje okrzyknięty przez radę najwyższych hierarchów Przymierza heretykiem w związku z dopuszczeniem do zniszczenia instalacji Halo. po czym zostaje mu nadany honorowy tytuł Arbitra, by mógł wymazać swoje winy i kontynuować walkę z ludźmi.

Halo 3

Sama rozgrywka jest rozwinięciem pomysłów znanych już z pierwszego i drugiego Halo. Master Chief w towarzystwie sztucznej inteligencji, Cortany, musi przebić się przez ciąg niebezpieczeństw, by przechylić szalę zwycięstwa w przetaczającym się przez międzyplanetarną pustkę konflikcie na ludzką stronę. Walki z użyciem pojazdów John-117, superżółnierz programu Spartan, toczy z podzielonymi siłami Covenantów i pasożytniczym kolektywem The Flood, którego uosobieniem jest istota zwana Gravemind. 

Halo 3: ODST

Gracze tym razem nie wcielili się w Master Chiefa, który w tym czasie opuścił już metropolię (wydarzenia z Halo 2), lecz członka elitarnego oddziału UNSC, Orbital Drop Shock Troopers. Rookie, bo tak nazywa się bohater, nie jest superżołnierzem, co wiąże się z koniecznością używania apteczek, by podreperować swoje zdrowie oraz brakiem możliwości strzelania z dwóch broni jednocześnie. 

Halo 4

Po wydarzeniach z części trzeciej i ponad 4-letniej hibernacji Chief wraz z Cortaną trafia na Rekwiem, świat Prekursorów, na którym przymusowo ląduje po starciu z siłami Przymierza. Przed Spartaninem stoi całkowicie nowe wyzwanie i kilka faktów, które nakażą mu inaczej. W skład gry wchodzi kampania, gdzie spotkamy się z nowym uzbrojeniem, pojazdami i, co najważniejsze, przeciwnikami. Oprócz doskonale znanych nam już przedstawicieli Przymierza, zmierzymy się również ze strażnikami Rekwiem, Prometeanami. Ci wymagają obrania całkowicie nowej strategii w walce - ich umiejętności odbiegają od schematu potyczek znanych z poprzednich odsłon cyklu, bazując w dużej mierze na wzajemnych zależnościach między poszczególnymi przedstawicielami rasy. 

Halo: Reach

Ww. gra to kolejna odsłona serii, w której postać Master Chiefa została pominięta, by by skupić się na znanej z osadzonych w realiach uniwersum książek bitwie o planetę Reach. Akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z Halo: Combat Evolved z pierwszego Xboksa. Główni bohaterowie wchodzą w skład jednostki Noble Team - oddziału Spartan walczących w obronie jednej z ziemskich kolonii (tj. właśnie Reach).

Nowości - Halo: The Master Chief Collection

Kolekcja oferuje ulepszoną wersję Forge, w którym gracze mogą przygotowywać mapy oraz tryby. Ponadto dołączony też został do niej serial Halo: Nightfall, który można wybrać z poziomu menu.

Polonizacja - Halo: The Master Chief Collection

Występowanie polskiej lokalizacji lub jej stopień:

  • Halo: Combat Evolved Anniversary - brak lokalizacji
  • Halo 2: Anniversary - brak lokalizacji
  • Halo 3 - brak lokalizacji
  • Halo 3: ODST - brak lokalizacji
  • Halo: Reach - interfejs
  • Halo 4 - polskie napisy

Sama kolekcja posiada natomiast interfejs w języku polskim.

Wideo - Halo: The Master Chief Collection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper