Bayonetta 2

Bayonetta 2

Ocena wg platformy:

NS 8.4
Wii U 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.09.2014
Europa:
24.10.2014
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.09.2014
Europa:
24.10.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Bayonetta 2
9.5
Recenzja gry: Bayonetta 2
Pokaż kolejne recenzje

Bayonetta 2 - opis gry

Bayonetta 2 to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Platinum Games i wydana przez Nintendo na konsolę Wii U i Switch. Sequel był dostępny w sprzedaży wraz z pierwszą częścią, która uprzednio trafiła tylko na PlayStation 3 i Xboxa 360. Nad projektem czuwał Yusuke Hashimoto, Hideki Kamiya, reżyser ‘jedynki’, pełnił przy produkcji funkcje doradcze.

Akcja kontynuacji toczy się raptem kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Bayonetta i Jeanne walczą z grupą aniołów, które zaatakowały miasto w trakcie parady. W pewnym momencie dochodzi poważnego w skutkach incydentu - udany atak demona sprawia, że dusza Jeanne trafia do piekła, a tytułowa bohaterka musi ją odbić. Dość rzec, że nie będzie to łatwe.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Bayonetta 2 rozwija formułę pierwszej części, która była niezwykle ceniona za swój system walki. Główna bohaterka potrafi w efekciarski sposób walczyć wręcz i za pomocą gnatów. Oprócz zwykłych ataków twórcy zaimplementowali jednak także rozmaite inne elementy dodające głębi rozgrywce. Są to Witch Time, spowolnienie, które włącza się jeśli unikniemy ciosów nieprzyjaciela w ostatnim momencie, Torture Attacka, brutalne egzekucje, oraz możliwość ‘podpięcia’ broni pod dowolną kończynę. Opcji jest w tym zakresie całkiem sporo - pistolety, łuk, miecze itd. Po stoczeniu zwycięskiego pojedynku jesteśmy oceniani, a nota zależy od takich czynników, jak czas, przyjęte obrażenia i złożoność combosów. Wspomniane nieco wyżej Torture Attack mogą podkręcić nasz wynik, dlatego ich stosowanie jest zalecane.

 

“Dwójka” wprowadza też kilka zupełnie nowych rozwiązań. Pierwsze z nich to Umbran Climax. Po nabiciu specjalnego wskaźnika nasze ataki zyskują nowe właściwości - są potężniejsze i mają większy zasięg, a poza tym w trakcie ich wyprowadzania regeneruje się zdrowie bohaterki. Druga nowość to mech - podczas niektórych poziomów pokierujemy wielkim robotem, co dodatkowo urozmaica nasze zmagania. Trzecim novum jest multiplayer. Razem z drugą osobą możemy ścierać się z falami przeciwników rywalizując o tutejszą walutę.

Wideo - Bayonetta 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper