Forza Horizon 2

Forza Horizon 2

8,4
225 oceny

Ocena wg platformy:

XONE 8.6
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlayGround Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
41 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
30.09.2014
Europa:
03.10.2014
Polska:
03.10.2014
Producent:
PlayGround Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
41 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
30.09.2014
Europa:
03.10.2014
Polska:
03.10.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Forza Horizon 2
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Recenzja gry: Forza Horizon 2
XONE
Pokaż kolejne recenzje

Forza Horizon 2 - opis gry

Forza Horizon 2 to kontynuacja spin-offowej odsłony słynnej serii wyścigowej, za produkcją której stoją Turn 10 Studios i Microsoft Game Studios. Tytuł pojawił się w 2014 roku w formie wyłączności na Xboksa One i Xboksa 360. 

Organizatorzy wydarzenia postanowili porzucić Stany Zjednoczone na rzecz pięknej południowej Europy. Zwiedzamy francuskie oraz włoskie mieściny, w których bierzemy udział w specjalnych mistrzostwach. Na Stary Kontynent zjechali najlepsi kierowcy z całego świata, dla których przygotowano 168 mistrzostw, na które składa się ponad 700 zawodów! 
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Każde mistrzostwa są podzielone na kilka zawodów, wyścigów, w których możemy wyróżnić między innymi zmagania uliczne typu sprint, na torze, wzdłuż szlaku, szybki start, czy też zmagania przełajowe. Zabawa w niektórych jest typową rywalizacją, podczas której ścigamy się na trasach i pokonujemy okrążenia, ale nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że esencją pojedynków w Horizon 2 jest rozgrywka, która stawia na wolność. Jedziemy od punktu A do B przejeżdżając po drodze specjalne punkty, jednak tylko od nas zależy jak do tego miejsca dotrzemy. Przejeżdżamy na skróty, szukamy szybkiej drogi, niszczymy płotki, taranujemy krzaki, wycinamy połowę kwiatów na łące.
 
Ciekawym urozmaiceniem normalnych wyścigów jest lista życzeń, czyli szybkie zadania, w których musimy dla przykładu przejechać dany odcinek osiągając odpowiednią prędkość, mijać odpowiednią liczbę samochodów w podanym czasie, przegonić słońce, sprawdzamy przyczepność samochodu, driftujemy lub po prostu bierzemy udział w przygotowanym wyścigu. Dodatkowo twórcy stworzyli specjalne wydarzenie, w których gracze muszą ścigać się dla przykładu z odrzutowcem lub samolotem.
 
W produkcji znalazły się Drivatary, czyli system pierwszy raz zastosowany w Forza Motorsport 5. Ten patent tworzy sztuczną inteligencję bazującą na naszej jeździe (wchodzenie w zakręty, w którym momencie zwalniamy, jak używamy hamulca, czy lubimy się przykleić do rywala) i następnie wysyła klona w Sieć.
 
Horizon 2 oferuje ponad 200 samochodów na start – w grze znajdują się najpiękniejsze fury od najróżniejszych dostawców. Piękne BMW M5, piękniejszy Chevrolet Camero ZL1, najpiękniejsze Lamborghini Veneno… Za nowe? No to może Ferrari 250 California, Chevrolet Bel Air lub Lamborghini Miura P400? Dla każdego coś dobrego! Wszystkie pojazdy są skąpane w pięknych detalach, bez mikropłatności i niepotrzebnych wydatków. Autorzy uczą się na błędach i w najnowszej produkcji zrezygnowali z kupowania pojazdów za gotówkę.
 
Twórcy zaoferowali graczom tryb sieciowy, w którym płynnie wyszukujemy rozgrywkę Online. W tej sytuacji możemy nadla jeździć po mapie i dopiero po odnalezieniu rozgrywki przechodzimy do wyścigów. Tutaj bierzemy udział w mistrzostwach, czyli 4 różne zawodach, w których zbieramy punkty i osoba z najlepszym wynikiem wygrywa. 
 
Należy pamiętać, że gra jest w pełni zlokalizowana – w radiu słyszymy polskie głosy, a wszystkie napisy zostały przetłumaczone. 

Wideo - Forza Horizon 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper