Pokemon Omega Ruby / Alpha Sapphire

Pokemon Omega Ruby / Alpha Sapphire

8,3
50 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
52 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2014
Europa:
28.11.2014
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
52 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2014
Europa:
28.11.2014

Pokemon Omega Ruby / Alpha Sapphire - opis gry

Pokemon Omega Ruby / Alpha Sapphire to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Game Freak i wydana przez Nintendo na 3DS-a. Tytuł był remake’iem trzeciej części serii Pokemon (a właściwie trzeciej generacji), czyli Pokemon Ruby/Sapphire.

Fabularnie remake nie odbiega znacząco od pierwowzoru z Game Boy Advance. Gra pozwala nam się wcielić w trenera lub trenerkę, który/a wraz z rodzicami przybywa do regionu Hoenn. Historia rozpoczyna się na dobre gdy nasza postać ratuje profesora Bircha przed atakiem dzikiego pokemona. Daje to początek historii, w której nie tylko będziemy starali się wspiąć w hierarchii trenerów łapiąc kolejnych podopiecznych, ale także uratować świat przed knowaniami grupy chcącej wykorzystać moc legendarnego pokemona do przejęcia kontroli nad światem.

 

Gameplay nie odbiega znacząco od pierwowzoru, choć remake wprowadza tu i ówdzie pewne nowości lub udogodnienia (oczywiście znaczącej zmianie uległa oprawa graficzna, dodano też efekt 3D, co jest drugim takim przypadkiem w historii serii). W założeniach wygląda to tak, że rozgrywka składa się z dwóch części: eksploracji i walki. W tym pierwszym przypadku podróżujemy po świecie, odwiedzamy kolejne jego regiony w poszukiwaniu pokemonów, wchodzimy w interakcję z napotykanymi postaciami itd. W drugim wystawiamy do walki naszych podopiecznych. Starcia są turowe. Po osłabieniu przeciwnika możemy użyć pokeballa, by go zwerbować. Wraz z postępami pokemony się rozwijają nabywając nowe, lepsze umiejętności. Jedną z tutejszych nowości jest dodanie tzw. mega ewolucji, których nie było w oryginalnym Ruby/Sapphire.

 

Poza lepszą grafiką i dodaniem mega ewolucji twórcy z Game Freak wprowadzili również szereg innych zmian. Są to chociażby nowe wątki fabularne, zupełnie nowe postacie i kilka patentów gameplayowych. Pewne atrakcje gra zapożycza nawet z serii Animal Crossing. Otrzymujemy tu bowiem do dyspozycji własną bazę, którą możemy urządzić po swojemu korzystając ze znalezionych bibelotów, a następnie wymieniać się swoimi ‘dziełami’ z innymi za pomocą funkcji StreetPass.

 

Oczywiście możliwość walczenia i wymiany pokemonami wciąż jest bardzo ważna. Jeśli chcemy zebrać wszystkie stworki, musimy się wymieniać lub posiadać obie wersje gry.

Wideo - Pokemon Omega Ruby / Alpha Sapphire

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper