Dead Island 2

Dead Island 2

7,3
67 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.6
XSX|S 5.4
PC 5.0
PS4 4.0
XONE 3.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dambuster Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
21.04.2023
Europa:
21.04.2023
Polska:
21.04.2023
Producent:
Dambuster Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
21.04.2023
Europa:
21.04.2023
Polska:
21.04.2023

Poradnik Dead Island 2

Dead ISland 2 poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Dead Island 2 - poradnik. Fabuła, zadania, karty, questy, walka, bronie, FAQ, porady, mechaniki, trofea
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

 Dead Island 2 SoLA - recenzja - przeciwniczka
5.5
Dead Island 2 SoLA – recenzja dodatku. Impreza do zapomnienia
PS5 XSX|S PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Dead Island 2 - opis gry

Dead Island 2 to gra action-RPG wyprodukowana przez Dambuster Studios i wydana przez Deep Silver. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Fabuła - Dead Island 2

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Dead Island 2 rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach w pierwowzorze, jednak ‘dwójka’ nie jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części. Przygoda rozpoczyna się na samym początku apokalipsy, gdy rząd Stanów Zjednoczonych decyduje się objąć kwarantanną Kalifornię – w pierwszych minutach obserwujemy, jak grupka ludzi próbuje wydostać się z tej krwawej pułapki za pomocą samolotu, ale wśród pasażerów znalazł się zainfekowany i zamiast podróży do bezpiecznego miejsca, rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Główny bohater szybko przekonuje się, jak trudno będzie przetrwać w mieście pełnym krwiożerczych bestii, ponieważ na samym początku gry zostaje ugryziony. Zamiast jednak przemienić się w bezmyślną zwierzynę żądną krwi, protagonista budzi się i zdaje sobie sprawę, że jest wybrańcem.

Rozgrywka - Dead Island 2

Główny wątek został podzielony na 24 misje, podczas których zwiedzicie 10 różnych i często sporych lokacji – Dead Island 2 nie oferuje bowiem wielkiego, otwartego świata. Oprócz tego produkcja Deep Silver Dambuster Studios przygotowało jeszcze 33 misje poboczne oraz 15 zadań typu „zagubione i znalezione”. Zadania stawiają przed nami rozmaite wytyczne i pozwalają odwiedzać zróżnicowane miejscówki: raz wpadamy np. do mieszkania pełnego broni i strzelamy do wielkiej hordy zombie, innym razem odwiedzamy przeklęte wesołe miasteczko, mamy okazję chodzić po kilku mrocznych tunelach, nie brakuje kilku laboratoriów, biegamy po plaży pełnej zarażonych lub odwiedzamy studio filmowe.

Jeśli chodzi o walkę, twórcy skupili się na bezpośrednich pojedynkach za pomocą broni białej i pozwalają nam bawić się z przeciwnikami, którzy są podatni na nasze działania i możemy im przykładowo rozerwać połowę głowy, połamać nogi, obciąć ręce lub nawet mając w łapie porządny sprzęt, nic nie stoi na przeszkodzie, by przeciąć zombie na pół. Korzystać można też z elementów otoczenia. Przykładowo gdy na podłodze rozlane są chemikalia, to możemy specjalnie naprowadzić wrogów w sam środek pełnego basenu, by obserwować, jak ich ciała się rozlatują na naszych oczach.

W grze zaimplementowano system rozwoju oparty na kartach. W grze nie znajdziemy jednak drzewek rozwoju, zamiast tego zdobywając kolejne poziomy doświadczenia zwiększa się pasek zdrowia postaci i jeśli mamy trochę szczęścia, pozyskujemy nowe karty odpowiadające za nowe zdolności.

Wideo - Dead Island 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper