Battlefield: Hardline

Battlefield: Hardline

7,0
204 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.9
XONE 7.1
PC 7.6
PS3 7.0
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Visceral Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
17.03.2015
Europa:
19.03.2015
Polska:
19.03.2015
Producent:
Visceral Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
17.03.2015
Europa:
19.03.2015
Polska:
19.03.2015

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Battlefield: Hardline
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Recenzja gry: Battlefield: Hardline
PS4 XONE PC
Pokaż kolejne recenzje

Battlefield: Hardline - opis gry

Battlefield: Hardline jest produkcją stworzoną przez przedstawicieli Visceral Games. Wcześniej amerykańskie studio zasłynęło ze stworzenia serii Dead Space. Gra została wydana w 2015 roku na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One, Xboksa 360 oraz komputery osobiste. Tytuł przedstawia walkę policjantów z terrorystami.

Pod względem kampanii przygoda została podzielona na dziesięć odcinków, a całość zrealizowano w formie serialu. Poznajemy kolejne opowieści, po zrobieniu sobie przerwy, otrzymujemy skrót informacji na temat „co było w ostatnim epizodzie?”, a przed każdym fragmentem zostajemy obdarowani stosownym wstępem. Głównym bohaterem opowieści jest Nick Mendoza, który pełni funkcję detektywa w Miami. Protagonistę poznajemy w bardzo nietypowej sytuacji, gdy w trakcie misji (prolog) nie wszystko idzie po jego myśli. Z tego powodu otrzymuje nową partnerkę – Khai Dao – która ma mu pomóc w naprostowaniu spraw.

Jak na typowego policjanta przystało, możemy machać bandytom przed głowami odznaką, a następnie ich obrączkować. Do naszej dyspozycji autorzy oddali skanera – ten mały gadżet pozwala odznaczać na placu boju przeciwników, beczek z łatwopalnymi substancjami oraz alarmów. Dzięki temu przedmiotowi Mendoza staje się prawdziwym detektywem, ponieważ zabawka umożliwia wyszukiwanie dowodów, odnajdowanie kluczowych rzeczy, czy też ułatwia wykradanie haseł.

W temacie sieciowych zmagań Hardline oferuje nam jeszcze więcej atrakcji, w których główną rolę odgrywają policjanci i złodzieje. Chociaż w grze możecie zapoznać się z typowym Podbojem (mały / wielki) czy oklepanym, zespołowym DeathMatchem, to jednak najciekawszymi i „robiącymi robotę” wariantami rozgrywki są nowe tryby.

Mamy tutaj Napad (przestępcy muszą zebrać dwa łupy i doprowadzić je do helikoptera, policjanci oczywiście bronią punktów), Fuchę (zabawa przypomina podbój, ale zamiast punktów kontrolnych są samochody. Należy zdobyć jedną z dostępnych fur i rozpędzić ją – dzięki temu przeciwnicy tracą pakiety), Krwawą Forsę (walka o gotówkę – oba zespoły muszą zdobyć kasę i zebrać ją do swojego skarbca), Na Ratunek (kryminaliści mają dwóch zakładników, policjanci muszą ich odbić w odpowiednim czasie), Na Celowniku (policjanci dostarczają VIP-a do wyznaczonego miejsca, a kryminaliści chcą się go pozbyć. W tego przyjemniaczka wciela się jeden z graczy).

W trakcie rozgrywki rozwijamy swojego żołnierza. Klasy (Operator, Mechanik, Szturmowiec, Specjalista) dopakowujemy za pomocą gotówki kupując nowe bronie, do których w późniejszym terminie możemy dobrać akcesoria (za pieniądze lub wykonując odpowiednie wytyczne). Podobnie jest z gadżetami oraz ubiorem/kamuflażem. Miłym elementem jest oczywiście forsa – autorzy nawet w tym miejscu nie zapominają o podstawach swojego nowego świata. Mimo to wiele w tej produkcji typowego Battlefielda, więc co jakiś czas otwieramy nowe pakiety bojowe, stale zdobywamy najróżniejsze nagrody oraz medale i postać w każdym spotkaniu rozwija swoje zdolności posługiwania się wykorzystywanymi zabawkami.

Wideo - Battlefield: Hardline

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper