Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.09.2014
Xbox One - co warto wiedzieć
2152V

Xbox One - co warto wiedzieć

Od dzisiejszego dnia w 16 krajach – w tym w Polsce – można bez przeszkód nabyć konsolę Xbox One. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić najważniejsze funkcje, nowości, ciekawostki, które mogą zainteresować obecnych oraz przyszłych posiadaczy ósmej generacji Microsoftu. Zapraszamy do naszego miniFAQ-u!

Czy Xbox One posiada polskie menu?

 

Dokładnie od soboty 30 sierpnia można bez najmniejszego problemu zmienić region oraz ustawić polski interfejs w konsoli Xbox One. W tej sytuacji menu oraz wszystkie informacje systemowe są zapisane w naszym ojczystym języku.

 

Mam konto zarejestrowane na Wielką Brytanię, czy muszę migrować na Polski rynek?

 

Niezwykle przydatną funkcją w Xboksie One jest możliwość zmiany regionu. W tej sytuacji nie jest istotny kraj rejestracji konta, a w każdej chwili możemy zmienić region i sprawdzić, jakie oferty są przyszykowane dla Brytyjczyków, Amerykanów, czy też Niemców – jedynie należy posiadać odpowiednią walutę do zakupów. Dzięki tej innowacji nie jest potrzebne migrowanie konta.

 

Czy na polskim Xbox Live kupię przykładowo Titanfall?

 

Tak, rodzimy rynek jest intensywnie zapełniany wszystkimi grami oraz dodatkami. Polski oddział Microsoftu stara się, aby wszystkie największe produkcje były dostępne na rynku. Oczywiście, nadchodzące premiery również pojawią się na polskim Xbox Live.

 

 

Z jakich aplikacji mogę korzystać na polskim rynku?

 

W dniu premiery bez problemu można dzwonić za pomocą komunikatora Skype, wrzucać swoje nagrania do Sieci dzięki Upload Studio, oglądać lub transmitować rozgrywkę przy wykorzystaniu Twitch-a, przeglądać Internet w Internet Explorerze, słuchać muzyki i oglądać filmiki na YouTube lub oglądać zapisane w chmurze zdjęcia oraz filmy (OneDrive).

 

Bez wątpienia liczba ta zostanie w niedalekiej przyszłości zdecydowanie rozszerzona. Dzisiaj powinno pojawić się na rynku EA Access (tekst jest pisany wcześniej).

 

Aktualna lista dostępnych aplikacji:

 • Blu-ray Player
 • Eurosport Player
 • GoPro Channel
 • MLB.TV
 • Odtwarzacz audio CD
 • One Drive
 • Skype
 • Twitch
 • Uplay
 • Upload Stuido
 • Voice Studio
 • Xbox Music *
 • Xbox Video **
 • YouTube
  * ** - Aplikacje znajdują się na naszym rynku, ale nie można z nich w pełni korzystać.

 

Czy Kinect rozumie polską mowę?

 

Nie, Kinect dopiero po jednej z aktualizacji będzie rozumiał nasz ojczysty język.

 

Jakie gry posiadają polską lokalizację?

 

Polskie napisy:

Polskie napisy + dubbing:

 

 

Jakie gry w przyszłości zostaną zlokalizowane?

 

Lista produkcji może ewoluować. 

 

Mam konto z Xboksa 360, czy muszę tworzyć nowe na Xboksie One?

 

Nie, konto z Xboksa 360 działa na Xboksie One.

 

Co umożliwia abonament Xbox Live Gold?

 

Złoty abonament Xbox Live jest wymagany do rozgrywki w Sieci, ale również pozwala na korzystanie z dwóch programów: Games with Gold (opis poniżej) oraz Deals with Gold (opis poniżej).

 

Co ciekawe, w Xboksie One wystarczy, że tylko jedna osoba na konsoli posiada Xbox Live Gold, aby wszystkie zarejestrowane w urządzeniu konta mogły korzystać z dobroci usługi.

 

 

Co to jest Games with Gold?

 

To usługa, z której mogą korzystać wszyscy posiadacze złotego abonamentu Xbox Live. Całkowicie za darmo możemy pobrać dwie pozycje miesięcznie, które zostają aktywowane na naszej konsoli i następnie do czasu wygaśnięcia abonamentu możemy w te pozycje grać.

 

Usługa trafiła do konsoli Xbox One w czerwcu, aktualnie gracze mogli zapoznać się z:

 

Co to jest Deals with Gold (oferta tygodnia)?

 

Są to zniżki, z których mogą korzystać wszyscy subskrybenci złotego abonamentu Xbox Live. W każdy wtorek w okolicach godziny 14-17 na PPE pojawia się wiadomość, w której przedstawiamy wszystkie promocje.