LEGO The Hobbit

LEGO The Hobbit

7,8
92 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS4 7.7
XONE 7.6
Wii U 9.5
PS3 7.7
X360 7.9
PS Vita 8.3
3DS 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.04.2014
Europa:
11.04.2014
Polska:
11.04.2014
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.04.2014
Europa:
11.04.2014
Polska:
11.04.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: LEGO The Hobbit
7.5
Recenzja gry: LEGO The Hobbit
PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

LEGO The Hobbit - opis gry

LEGO the Hobbit to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Traveller’s Tales i wydana przez Warner Bros. Interactive. Tytuł przedstawia wydarzenia ukazane w dwóch pierwszych filmach z cyklu “Hobbit”, przy czym postacie i wszystkie obiekty wykonane są w nim z klocków popularnej duńskiej firmy.

Gra wiernie odtwarza wydarzenia ukazane w “Niezwykłej podróży” i w “Pustkowiu Smauga”, skupiając się na wyprawie hobbita Bilbo i jego towarzyszy w celu zaciukaniu smoka i odzyskania zrabowanych przez niego skarbów. Oczywiście twórcy skroili narrację tak by pasowała do innego medium, a poza tym uwzględnili specyficzny humor, który jest nieodłączną częścią serii Traveller’s Tales.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Pod względem rozgrywki LEGO the Hobbit czerpie z wcześniejszych odsłon autorstwa TT. Znajdziemy tu m.in. kilka dość dobrze znanych rozwiązań jak zadania polegające na kolekcjonowaniu materiałów w celu zbudowania jakiegoś obiektu, a także niemałą liczbę postaci posługujących się unikalnymi dla siebie umiejętnościami. Dla przykładu jeden podopieczny może świetnie strzelać z łuku, drugi wywijać wielkim młotem będącym w stanie przesuwać niektóre elementy otoczenia, a trzeci wydobywać użyteczne surowce. Także sam Bilbo nie jest ułomkiem zależnym od pozostałych - jego umiejętności rozwijają się z biegiem czasu, a jedną z nich jest zdolność stawania się niewidzialnym nabyta dzięki specjalnemu pierścieniowi.

 

Konstrukcja świata w “Hobbicie” zrywa z centralnym punktem wypadowym, z którego podróżowaliśmy po lokacjach obecnych w świecie gry - zamiast tego jest jedna mapa w bardziej realistyczny sposób prezentująca uniwersum, choć wielkość poszczególnych lokacji nie powala na kolana.  

 

Co warto podkreślić, tytuł przedstawia nowym system tutoriali. Zamiast napastowania nas informacjami pozwalającymi ogarnąć gameplay, tutaj twórcy dodali specjalne punkty pod postacią znaków zapytania. Jeśli mamy z czymś problem, sami możemy zapoznać się ze wskazówką, jeśli nie - nic nie stoi na przeszkodzie aby lekcję pominąć.

 

Gra, tak jak poprzednie części serii, posiada tryb kooperacji dla dwóch graczy.

Wideo - LEGO The Hobbit

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper