Shadow Warrior (2014)

Shadow Warrior (2014)

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS4 7.5
XONE 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Flying Wild Hog
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Slasher
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
24.10.2014
Europa:
24.10.2014
Polska:
24.10.2014
Producent:
Flying Wild Hog
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Slasher
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
24.10.2014
Europa:
24.10.2014
Polska:
24.10.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Shadow Warrior
8.0
Recenzja gry: Shadow Warrior
PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Shadow Warrior (2014) - opis gry

Shadow Warrior to strzelanina fpp wyprodukowana przez polskie studio Flying Wild Hog i wydana przez Bandai Namco na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xbox One. Shadow Warrior to remake gry o tym samym tytule autorstwa 3D Realms. Pierwowzór ukazał się w 1997 roku.

Shadow Warrior pozwala się nam wcielić w Lo Wanga, ochroniarza pracującego dla prezesa Zillia Enterprises, megakorporacji trzymającej w garści wszystkie branże w Japonii. Wang rezygnuje z pracy gdy dowiaduje się że jego szef chce podbić KKW używając do tego celu istot z zaświatów, ale, niestety, na spokój nie ma co liczyć. Prezes Orochi Zillia, zdając sobie sprawę, iż jego były ochroniarz może mu narobić problemów, wysyła swoje siły, by go zlikwidowały.

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcję w Shadow Warrior obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gra podzielona jest na poziomy (rozdziały), w których Wang najczęściej porusza się po korytarzowych pomieszczeniach, jednak od czasu do czasu przyjdzie mu również odwiedzić bardziej otwarte przestrzenie. Gra nie jest całkowicie liniowa, pozwalając nam niekiedy wybrać drogę z kilku możliwych do wyboru.

Nasz podopieczny ma do dyspozycji różne rodzaje broni. Część ma odpowiedniki w prawdziwym świecie, część jest fikcyjna. Znajdziemy wśród nich pistolety, strzelby, karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet, a także kuszę, shurikeny czy katanę, która daje całkiem sporo możliwości w walce. Wang może nią tworzyć rozmaite kombinacje ciosów albo zabijać jednym uderzeniem przez ucięcie głowy.

Protagonista napotka na swej drodze różnych oponentów, przy czym przeważnie są to demoniczne istoty różniące się gabarytami czy zachowaniem. Niektórzy wymagają sposobu by ich pokonać (np. poprzez odcięcie kończyn), inni nie stanowią takiego problemu. Truchła przeciwników pozostawiają po sobie czasami użyteczne przedmioty na różny sposób pomagające w zmaganiach. Od czasu do czasu ścieramy się także z bossami, którzy wymagają większego zaangażowania - np. zaatakowania konkretnego punktu albo uporania się z drobną łamigłówką.

Wang z czasem może rozwijać swoje możliwości. Służą to tego pieniądze, punkty karmy, których liczba zależna jest od tego jak walczymy, oraz kryształy Ki. Dzięki tym dobrom możemy wyuczać się zupełnie nowych umiejętności (reprezentowanych przez tatuaże na ciele głównego bohatera), usprawniać już posiadane oraz modyfikować bronie.

Wideo - Shadow Warrior (2014)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper