Minecraft

Minecraft

Ocena wg platformy:

NS 9.3
PC 7.8
PS4 7.5
XONE 7.4
Wii U 10.0
PS3 7.3
X360 7.4
PS Vita 8.6
3DS 10.0
Mobile 8.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
4J Studio / Mojang
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Otwarty świat,   Kinect
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
18.11.2012
Europa:
18.11.2012
Producent:
4J Studio / Mojang
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Otwarty świat,   Kinect
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
18.11.2012
Europa:
18.11.2012

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Minecraft
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Recenzja gry: Minecraft
Pokaż kolejne recenzje

Minecraft - opis gry

Minecraft jest oryginalną grą przygodową z akcją osadzoną w otwartym świecie, wyprodukowaną przez ambitne studio Mojang i wydaną przez Microsoft Studios w maju 2012 roku na konsolę Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej, a ponad rok później na Xboksa One, PS3. PS Vita oraz PS4. Gra ukazała się wcześniej na PC, a konwersji na konsole dokonało 4J Studios. W 2017 roku odbyła się premiera na Nintendo 3DS-a.

Produkcja Mojang to gra typu sandbox, której głównym atutem jest bezgraniczny świat, w jakim gracz może zrobić właściwie wszystko, na co ma ochotę. Można dowolnie kształtować teren zbudowany z sześcianów (wokseli): wykopać dziurę, która rozrośnie się w kopalnię; zbudować dom lub wieżę sięgającą chmur; zostać drwalem, myśliwym czy architektem. W Minecraft możliwości jest tak wiele, jak wiele gracz ma pomysłów. Świat gry zbudowany jest z przeróżnych klocków o różnych właściwościach i kolorystyce, co sprawia, że grający może w nim tworzyć, co tylko wpadnie mu do głowy. Dostępne są klocki imitujące drewno, liście, trawę, ziemię, wodę, lawę, skały i dziesiątki innych surowców, na jakie można natknąć się w kopalni. Część z nich można przerobić na narzędzia, inne wykorzystać do budowy. Świat można eksplorować zarówno w głąb, jak i wszerz. Należy jednak nadmienić, że na głębokości około 60-70 klocków znajduje się Bedrock (zwany również Adminium) przez jaki nie przebije się żadne z narzędzi. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę eksplorację świata wszerz, można to robić w nieskończoność.

 

Zabawa w Minecraft polega na budowaniu, układaniu klocków, zbieraniu surowców, łączeniu ich, eksploracji losowo generowanego świata, itd.. W wersji na Xboksa 360 doszła możliwość wspólnych sesji na jednej kanapie i przez Sieć, a także wybór różnych poziomów trudności oraz samouczek. Wersja na PC nie była najprzystępniejszą grą na świecie, gdy początkowo nie wiedziało się, co się robi i próbowało po prostu zapoznać się z systemem, po czym następowała noc i nadchodziły zombie, a razem z nimi śmierć. Natomiast w wersji konsolowej wprowadzono bardzo dobrze dostosowany do pada system tworzenia przedmiotów, który nie tylko pozwala wyżyć się kreatywnie, ale nie powoduje, że grający długie godziny spędza na przesuwaniu analogiem kilku bloków z jednego miejsca na drugie. Minusem edycji na X360 jest brak trybu, w którym gracz dostawał w ręce wszystkie możliwe klocki, łopatki i mógł rozpocząć budowę bez ograniczeń. To właśnie w nim powstawały najbardziej spektakularne podróbki znanych uniwersów, tyle że zbudowane z małych różnokolorowych kwadratów.

 

Oprawa graficzna i udźwiękowienie Minecraft, choć zdecydowanie mają wpływ na klimat, nie są ważnymi elementami gry. Wszechobecne piksele dla części graczy nowego pokolenia mogą być jednak odstręczające. Edycja na Xboksa One umożliwia zabawę na większych mapach i oferuje wsparcie dla większej ilości graczy. 

Wideo - Minecraft

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper