Paweł Perez Myśliwiec Paweł Perez Myśliwiec 30.10.2016 18:40
PSX Extreme 231 już w sprzedaży
2162V

PSX Extreme 231 już w sprzedaży

Od środy dostępny jest nowy numer PSX Extreme. W najnowszym wydaniu dużo miejsca poświęcamy PlayStation VR (test, recenzje, opinie redakcji). Ne zabrakło jednak i recenzji z kilkoma hitami na czele m.in. Battlefield 1Gears of War 4 czy Titanfall 2. Dodatkowo playtest Watch Dogs 2, powrót serii Poza ekranem, Komodo analizuje Death Stranding, a na dokładkę tradycyjna porcja publicystyki, felietonów i retro. Do poczytania!

Roger: Gdy piszę te słowa, siedzimy na jednej z najbardziej hardkorowych końcówek w tym roku. Legia przegrała z Realem 5-1, połowa numeru niezłożona, Perez tupię nogą pod stołem, a my zastanawiamy się, co jeszcze może pójść nie tak. Ale od początku… 

Takiego najazdu na warszawską redakcję jeszcze nie było. Blisko dwudziestu chłopa spotkało się na testach PlayStation VR. Na dwa dni przed zamknięciem i w trakcie WGW, na którym się wystawialiśmy. Każdy przyjechał z własnym prowiantem wysokoprocentowym i nastawieniem na całonocną bibę. Teoretycznie to, co wydarzyło się w redakcji, powinno zostać w redakcji, ale działo się tak dużo, że HIV wziął na bary spisanie kulis tej szalonej nocy. Nawet jeśli jego pamięć z różnych względów jest trochę zawodna. Znamienny był komentarz Sojera, który oznajmił: „w końcu znów poczułem, że jestem częścią tej zwariowanej ekipy”. W tym samym czasie Dżujo w pocie czoła testował gogle w zaciszu domowym, płodząc kolejny kompleksowy test sprzętu. Czy PlayStation VR spełniło oczekiwania? I jak prezentują się pierwsze gry? O tym wszystkim w temacie numeru, który odpowie Wam na najbardziej nurtujące pytania.

Wspominałem w poprzednim wstępniaku, że w miarę możliwości będę się starał sprowadzać do magazynu redaktorów starej gwardii. Na stałe wraca Loser, człowiek z ogromną wiedzą o motoryzacji, który zaginął na kilka lat. Grunt, że znów trafił do rodziny i ma głowę pełną pomysłów na ciekawe teksty. Tęskniliście za Myszaqiem? Zwyrol w swoim stylu spóźnił tekst o całe 15 dni i podrzucił go oczywiście w trakcie deadline’u. Pewne rzeczy się nie zmieniają. Przygotowana była już pusta strona z napisem „tutaj miał być tekst Myszaqa”. 

Ten miesiąc obfitował w kolejne gorące produkcje – Battlefield 1, Gears of War 4, Titanfall 2, Mafia III, Call of Duty: Modern Warfare Remastered. Wszystkie te tytuły zrecenzowaliśmy, przygotowując na tę okazję teksty okołogrowe o I Wojnie Światowej i początkach włoskiej Mafii. Komodo w swoim stylu zajął się teorią spiskową dziejów, czyniąc jej bohaterem Hideo Kojimę. I co najlepsze – jest to bardzo realny scenariusz. Szczegóły w numerze. Rzucam właśnie okiem na zegar. Dochodzi 2 w nocy. HIV zaraz ma dosłać ostatni tekst. Jeszcze tylko korekta, skład  i jedziemy do domu. A przynajmniej taką mam nadzieję.

PS 4:40 – HIV? HIIIIIV? HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIV?!!!!!

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU - PLAYSTATION VR


PlayStation VR – test
Recenzje
Wirtualna zadyma

CO NOWEGO
 
Ever Oasis
Wasteland 3
Next Car Game: Wreckfest
Relacja z Warsaw Games Week
 
PLAYTEST
 
 
RECENZJE
 
 
HARDKOR
 
Poza ekranem – Wielka Wojna
Przestępczość idealnie zorganizowana
Duke Nukem – 20 lat jaj ze stali
Death Stranding – teoria wielkiego spisku 
Jak robić gry i nie zwariować 
Poprawność polityczna a gry wideo
Kartoteka – Tomonobu Itagaki
Stereotyp spod ciemnej gwiazdy
 
RETRO
 
Trzeba znać
Moje retro  
Pegasus zone – Rambo
Kult plastiku – Full Face Helmet
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXIII)
Tru Story – Extremalna szkoła życia [Myszaq]
Comix Zone – rozmowa z Paulem Tobinem
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Test
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru listopadowego wysłaliśmy w niedzielę, 23 października. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.
 

Tagi:

Nie przegap