Gears of War 4

Gears of War 4

8,1
246 oceny

Ocena wg platformy:

XONE 8.2
PC 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Coalition
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
11.10.2016
Europa:
11.10.2016
Polska:
11.10.2016
Producent:
The Coalition
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
11.10.2016
Europa:
11.10.2016
Polska:
11.10.2016

Recenzja redakcji

Gears of War 4 - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Gears of War 4 - recenzja gry
XONE PC

Gears of War 4 - opis gry

Gears of War 4 to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez studio The Coalition (założone specjalnie do prac nad serią) i wydana przez Microsoft. Gra dostępna była na Xboxie One oraz komputerach z systemem Windows 10.

Wydarzenia w opowieści rozgrywają się 25 lat po historii z trzeciej części. Ludzie zaznali odrobinę spokoju, rozpoczęli nowe życie, zaczęli wykorzystywać dobra planety Sera i czerpią teraz energię z naturalnych źródeł pokroju wiatru czy też słońca. Jednocześnie żyją też w ogrodzonych miastach i w świetle prawa nie mogą ich opuszczać Głównym bohaterem jest James Dominic Fenix, syn legendarnego Marcusa, oraz jego przyjaciele - Delmont Walker oraz Kait Diaz. Wspomniana trójka, ale nie tylko ona, zmaga się tym razem z nowym wrogiem, istotami nazywanymi “Swarm”.

Rozgrywka czerpie z poprzednich części, czyli mamy tu do czynienia ze strzelaniną, w której ważną odgrywa możliwość chowania się za elementami otoczenia (i nie tylko za nimi; można na przykład też użyć przeciwnika jako żywej tarczy). Schemat jest podobny jak w przypadku poprzedników i przeważnie sprowadza się do podróżowania od miejsca do miejsca i eliminowania napotkanych tam maszkar. Kilkukrotnie stajemy również przed wyborem drogi. W tej sytuacji zawsze oddział rozdziela się na dwie części i jedna z formacji osłania drugą.

Zasadniczo Gears of War 4 jest strzelaniną (w grze pojawiają się swoją drogą i nowe, i te dobrze znane pukawki), ale nasi podopieczni mogą też walczyć w zwarciu. Z myślą o tego typu starciach twórcy wykoncypowali system Close Cover Combat, który w ‘czwórce’ został dodatkowo rozwinięty. Nowością jest obecność noża służącego i do bitki, i do przeprowadzania egzekucji (animacja zależy od naszej pozycji względem wroga). Nowy jest też wpływ pogody na nasze poczynania, a konkretnie wiatru. Występuje on tu w czterech rodzajach, poczynając od bryzy.

W grze nie mogło oczywiście zabraknąć multiplayera. Dostępne są różne tryby: Drużynowy Deatmatch (typowa walka polegająca na likwidacji drugiej drużyny), Zbijak (eliminujemy drużynę przeciwników, a każde zabójstwo przywraca do gry martwego kumpla), Wyścig Zbrojeń (starcia bez wybory broni – oręż jest narzucony z góry i zmienia się co trzy zabójstwa), Egzekucja (rywalizacja drużyn, ale zawodnicy mają jedno życie), Strażnik (po zabiciu dowódcy drużyny, formacja nie może się odradzać, więc trzeba ją wyeliminować), Eskalacja (przejmowanie punktów, ale po każdej rundzie pojawia się nowa broń, którą wybiera najlepszy gracz z przegranej formacji), Król Wzgórz (należy zdobyć punkty przez utrzymywanie i przejmowanie pierścieni) oraz Strefa Wojny (trzeba zlikwidować drużynę przeciwników, a zawodnik ma jedno życie na rundę).

Na uwagę zasługują karty służące do kustomizacji postaci (nie mają one żadnego przełożenia na gameplay). Głównych ich źródłem są specjalne paczki, które nabyć można za kredyty (otrzymywane wraz z postępami) lub wydając prawdziwe pieniądze. Możemy też skorzystać z materiałów, aby móc wytworzyć pożądaną kartę. Aby jednak uzyskać do nich dostęp, musimy uprzednio poświęcić kartę już posiadaną.

Wideo - Gears of War 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper