Dragon Quest Builders

Dragon Quest Builders

7,7
25 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.5
PS4 7.2
PS3 8.0
PS Vita 8.8
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
28.01.2016
Europa:
14.10.2016
Polska:
14.10.2016
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
28.01.2016
Europa:
14.10.2016
Polska:
14.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Dragon Quest Builders - The Restoration of Alefgard (PS4)
9.0
Recenzja: Dragon Quest Builders - The Restoration of Alefgard (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Dragon Quest Builders - opis gry

Dragon Quest Builders to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix na PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Za jej stworzenie odpowiadał Kazuya Niinou, twórca serii Etrian Odyssey. Gameplay DQ Builders inspirowany był Minecraftem.

Akcja gry toczy się w Alefgard, świecie, w którym rozgrywała się też pierwsza część Dragon Questa. Dragon Quest Builders ukazuje nam alternatywną wersję wydarzeń - tamtejszy bohater nie pokonał Dragonlorda, ale przystał na jego propozycję, by podzielić się światem po połowie. Niestety, było to pułapka. W jej wyniku bohater zostaje wyeliminowany, a ze swoich nor wyłażą potwory niszcząc wszystko na swojej drodze. Teraz, jakiś czas po tych wydarzeniach, pojawia się jednak nowy bohater/bohaterka, który/która postanawia odbudować świat.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do wyboru mamy postać męską i żeńską. O ich wyglądzie decydujemy jeszcze przed rozpoczęciem zabawy. Rozgrywka DQ Builders znacząco odbiega od tego, co fani mogą znać z głównych odsłon serii. Produkcja inspiruje się Minecraftem, stawiając przed nami zadanie zbierania materiałów i budowania z nich najrozmaitszych obiektów celem odbudowy zniszczonego świata. Każdy obiekt (z wyjątkiem samych postaci) jest zbudowany z sześcianów.

Mapa DQ Builders bazuje na tej z DQI. Oznacza to, że fani cyklu znajdą znane im lokacje, ale oprócz tego pojawia się też miejsca wcześniej nieobecne. Świat składa się z kilku kontynentów różniących scenerią, zadaniami pobocznymi, dostępnymi materiałami do budowy itd. itp.

Budowanie (dostajemy za nie doświadczenie) to nie nasze jedyne zajęcie rzecz jasna. Oprócz tego walczymy też potworami, także z bossami. Podopieczni mają do dyspozycji różny ekwipunek, który można zdobyć bardziej tradycyjnymi sposobami lub dzięki recepturom. Nałożony sprzęt wpływa na wygląd bohatera/bohaterki.

Gra oferuje tryb fabularny oraz tzw. Free Build Mode, w którym możemy poświęcić się (niemal) całkowicie budowaniu. Twórcy nie zaimplementowali multiplayera, ale zamiast tego wprowadzono możliwość dzielenia się owocami naszych prac przez internet.

Wideo - Dragon Quest Builders

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper