Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour

7,9
35 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5
PC 8.4
PS4 8.1
XONE 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.10.2016
Europa:
11.10.2016
Producent:
Gearbox Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.10.2016
Europa:
11.10.2016

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour - opis gry

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana i wydana przez firmę Gearbox. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on specjalną edycją Duke Nukem 3D powstałą z okazji 20. rocznicy wydania pierwowzoru.

Główne założenia nie uległy zmianie. W porównaniu do poprzednich części, które były side-scrollerami, tutaj akcję śledzimy z perspektywy głównego bohatera. Fabuła jest szczątkowa i chodzi w niej o to, by powstrzymać kosmitów atakujących Los Angeles.

Podczas rozgrywki Duke odwiedza różne miejscówki - ulice miasta, bazy wojskowe, pustynię, stacje kosmiczne itd. Niewątpliwym osiągnięciem twórców była w swoim czasie interakcja ze środowiskiem - elementy otoczenia są tu w dużym stopniu zniszczalne.

Poziomy w grze dają sporą dozę swobody. Możemy używać szybów wentylacyjnych, tylnych drzwi i kanałów, by obejść przeciwników bądź znaleźć ukryte dobra. W niektórych lokacjach znajdziemy obiekty, z którymi można wejść w interakcję - niektóre wpływają na rozgrywkę (np. włączniki światła), a niektóre służą po prostu jako sposób na odstresowanie (dawanie napiwków tancerkom).

Podczas rozgrywki do dyspozycji mamy różne bronie - pistolet, strzelbę, chain guna, granatnik, bomby, wyrzutnie rakiet oraz inne wynalazki, jak urządzenie, którym możemy zmniejszyć przeciwnika do rozmiarów robala. Duke jest też w stanie dać z kopa. Oprócz broni pojawiają się też inne przydatne przedmioty - apteczki, sterydy przyspieszające ruchy, noktowizor, specjalne buty pozwalające bez problemów przejść przez niebezpieczne obszary oraz HoloDuke, gadżet tworzący hologramy rozpraszające nieprzyjaciół. W grze pojawiają różni wymyślni przeciwnicy, w tym bossowie, przy czym niemalże ikonicznymi postaciami są świnie w mundurach policjantów.

20th Anniversary World Tour oferuje składający się z 11 leveli epizod Birth (będący częścią rozszerzenia Plutonium Pak), a także zupełnie nowy scenariusz zaprojektowany przez twórców pierwowzoru. Alien World Order, bo tak się on nazywa, to osiem nowych plansz, nowy rodzaj przeciwnika, nowa broń i ścieżka dźwiękowa autorstwa Lee Jacksona. 

Ww. edycji zaimplementowano także możliwość przewijania rozgrywki, co przydaje się zwłaszcza w przypadku wpadek.

Wideo - Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper