Darkest Dungeon

Darkest Dungeon

8,0
82 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.9
PC 7.8
PS4 8.1
XONE 8.3
PS Vita 8.5
Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Hook Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
55 godzin
Premiery
Świat:
19.01.2016
Europa:
19.01.2016
Producent:
Red Hook Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
55 godzin
Premiery
Świat:
19.01.2016
Europa:
19.01.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Darkest Dungeon (PS4)
9.5
Recenzja: Darkest Dungeon (PS4)
PS4

Darkest Dungeon - opis gry

Darkest Dungeon to gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana i wydana przez niezależne Red Hook Studios. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach osobistych, a później przeniesiono go także na konsole PlayStation Vita, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

W Darkest Dungeon nasz podopieczny otrzymuje w spadku wielką rezydencję, która ma jeden, ale dość poważny feler - jej przepastne kazamaty zamieszkane są przez przeróżne potwory, które dostają się doń przez międzywymiarowe portale. Zadanie polega na ich wytrzebieniu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zanim wybierzemy się do lochów, możemy odwiedzić przybytki w mieście leżącym niedaleko odziedziczonej rezydencji. Możemy w nim rekrutować towarzyszy broni, rezygnować z ich usług, leczyć ich rany, redukować stres, zdobywać nowe skille przydatne w trakcie przygód, uzupełniać zapasy przedmiotów, kupować lepszy ekwipunek tudzież sprzedawać zdobyczny loot. Z czasem przybytki da się modyfikować. Maksymalnie pod naszą komendą może być dwadzieścia postaci reprezentujących jedną z piętnastu profesji. Zgon postaci oznacza jej utratę na zawsze.

Po skończeniu przygotowań wybieramy cztery postacie, które zostaną wysłane do dungeonu. Lochy składają się z generowanych proceduralnie pomieszczeń, przy czym gra jest side-scrollerem i poruszać możemy się tylko w prawo lub lewo. Podczas eksploracji natknąć się można na skarby oraz na przeciwników. Starcia są losowe i turowe zarazem. Po zlikwidowaniu potworów pomieszczenie staje się bezpieczne, co daje nam opcję uleczenia podopiecznych.

Wspomniany wyzej stres jest ważną częścią rozgrywki. Wzrasta on z kilku powodów typu brak pożywienia, ciemności czy śmierć towarzyszy. Zestresowany wojak może zacząć się dziwnie zachowywać w trakcie pojedynków, np. odmówić wykonania polecenia.

Wideo - Darkest Dungeon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper