Darkest Dungeon

Darkest Dungeon

8,0
75 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.9
PC 7.8
PS4 8.2
XONE 8.0
PS Vita 8.5
Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Red Hook Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
56 godzin
Premiery
Świat:
19.01.2016
Europa:
19.01.2016
Producent:
Red Hook Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
56 godzin
Premiery
Świat:
19.01.2016
Europa:
19.01.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Darkest Dungeon (PS4)
9.5
Recenzja: Darkest Dungeon (PS4)
PS4

Darkest Dungeon - opis gry

Darkest Dungeon to gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana i wydana przez niezależne Red Hook Studios. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach osobistych, a później przeniesiono go także na konsole PlayStation Vita, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

W Darkest Dungeon nasz podopieczny otrzymuje w spadku wielką rezydencję, która ma jeden, ale dość poważny feler - jej przepastne kazamaty zamieszkane są przez przeróżne potwory, które dostają się doń przez międzywymiarowe portale. Zadanie polega na ich wytrzebieniu.

Zanim wybierzemy się do lochów, możemy odwiedzić przybytki w mieście leżącym niedaleko odziedziczonej rezydencji. Możemy w nim rekrutować towarzyszy broni, rezygnować z ich usług, leczyć ich rany, redukować stres, zdobywać nowe skille przydatne w trakcie przygód, uzupełniać zapasy przedmiotów, kupować lepszy ekwipunek tudzież sprzedawać zdobyczny loot. Z czasem przybytki da się modyfikować. Maksymalnie pod naszą komendą może być dwadzieścia postaci reprezentujących jedną z piętnastu profesji. Zgon postaci oznacza jej utratę na zawsze.

Po skończeniu przygotowań wybieramy cztery postacie, które zostaną wysłane do dungeonu. Lochy składają się z generowanych proceduralnie pomieszczeń, przy czym gra jest side-scrollerem i poruszać możemy się tylko w prawo lub lewo. Podczas eksploracji natknąć się można na skarby oraz na przeciwników. Starcia są losowe i turowe zarazem. Po zlikwidowaniu potworów pomieszczenie staje się bezpieczne, co daje nam opcję uleczenia podopiecznych.

Wspomniany wyzej stres jest ważną częścią rozgrywki. Wzrasta on z kilku powodów typu brak pożywienia, ciemności czy śmierć towarzyszy. Zestresowany wojak może zacząć się dziwnie zachowywać w trakcie pojedynków, np. odmówić wykonania polecenia.

Wideo - Darkest Dungeon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper