Manual Samuel

Manual Samuel

7,1
14 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.8
PS4 7.5
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Perfectly Paranormal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.10.2016
Europa:
14.10.2016
Producent:
Perfectly Paranormal
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.10.2016
Europa:
14.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Manual Samuel (PS4)
7.0
Recenzja: Manual Samuel (PS4)
PS4

Manual Samuel - opis gry

Manual Samuel to dwuwymiarowa gra przygodowa wyprodukowana przez studio Perfectly Paranormal i wydana przez Curve Digital. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Switch i Xbox One.

Bohaterem gry jest tytułowy Sam. Jest on synem bogatego prezesa korporacji i zarazem kompletnym obibokiem, który w swoim dotychczasowym życiu nie kiwnął palcem. Pewnego dnia jego życie ulega jednak zmianie. Zmianie na gorsze. Biegnąc za swoją dziewczyną wpada pod samochód i trafia do piekła, którego każdy mieszkaniec musi znaleźć pracę. Próbując się wykaraskać ze śmiertelnego niebezpieczeństwa Sam robi deal z Kostuchą lubiącą deskorolki - ta przywróci go do życia jeśli nie wyzionie on ducha przez kolejne 24 godziny.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zadanie brzmi dość prosto, ale tak nie jest. Każdą bowiem czynność, nawet tą najprostszą, trzeba tu wykonywać manualnie. Przyciskom kontrolera/klawiatury podporządkowane są obie nogi głównego bohatera, wdech, wydech czy mruganie oczami. Wszystko to musimy wykonywać w odpowiednim czasie, w innym przypadku spadną na nas konsekwencje. Sam będzie mieć na przykład problemy ze wzrokiem (jeśli nie będzie mrugał), udusi się (jeśli nie wykona wdechu i wydechu) albo po prostu wykopyrtnie.

Gdy już opanujemy podstawy, czekają na nas rozmaite wyzwania. Mycie zębów, ubieranie się, jedzenie, prowadzenie samochodu (oczywiście z manualną skrzynią biegów), obowiązki w pracy czy korzystanie z toalety. Wszystko to wymaga niekiedy nie lada umiejętności. Grę można przejść w około trzy godziny. Co warto dodać, przez ten czas naszym zmaganiom towarzyszy głos sarkastycznego narratora żartobliwie opisującego perypetie Samuela.

Wideo - Manual Samuel

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper