WRC 6

WRC 6

6,8
19 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.9
XONE 6.8
PC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kylotonn Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
07.10.2016
Europa:
07.10.2016
Polska:
07.10.2016
Producent:
Kylotonn Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Premiery
Świat:
07.10.2016
Europa:
07.10.2016
Polska:
07.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: WRC 6 (PS4)
6.0
Recenzja: WRC 6 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

WRC 6 - opis gry

WRC 6 to gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych wyprodukowana przez studio Kylotonn Games i wydana przez BigBen Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

WRC 6 to kolejna odsłona serii gier wyścigowych. W odróżnieniu od poprzednika ‘szóstka’ nie ukazała się już na konsolach wcześniejszej generacji. Jak twierdzili jej twórcy, duże znaczenie w trakcie procesu produkcji miały opinie graczy. Bazując na nich zmodyfikowano model jazdy i przemodelowano trasy. Teraz są one dłuższe i najeżone większą ilością ‘atrakcji’: więcej na nich nawrotów, hopek i innych elementów otoczenia, na które trzeba uważać. Płaskie nawierzchnie doczekały się natomiast nierówności i rowów melioracyjnych. Łącznie wszystkich tras/odcinków jest 65, a rajdy odbywają się w czternastu lokacjach, w tym w Polsce i Chinach (ten drugi rajd jest zupełnie nowy).

Jeśli chodzi o tryby, to WRC 6 nie oferuje ich zbyt wiele. Tytuł rozpoczyna mini-tutorial, w którym konsola testuje nasze zdolności i podpowiada poziom trudności. Dalej trafiamy do menu, gdzie głównym kąskiem jest kariera. W tej zaszło kilka kosmetycznych zmian, jednak w dalszym ciągu całość opiera się na schemacie "od zera do bohatera". Zaczynamy w klasie Junior WRC podpisując kontrakt z jednym z producentów. Jedni preferują szybką jazdę, inni bezpieczną, a jeszcze inny równowagę pomiędzy tymi skrajnymi postawami. Dodatkowo w każdym rajdzie mamy stawiane różne cele. Jeśli idzie nam dobrze już w trakcie sezonu można przeskoczyć do wyższej klasy WRC 2 i podpisać nowy kontrakt. Celem jest oczywiście awans do WRC i zdobycie mistrzostwa świata. Każdy sezon składa się z kilku lub kilkunastu rajdów, w trakcie których pomiędzy sesjami możemy samemu naprawiać auto lub zdać się na konsolę. Nowością jest opcja zmiany opon w zależności od nawierzchni kolejnych odcinków.

Poza tym dostępne są tryby wieloosobowe (także w wariancie lokalnym/kanapowym) oraz eventy rozgrywające się równolegle do tych z rzeczywistości.

Produkcja Kylotonn może się oczywiście pochwalić się pełną licencją. Mamy znane nazwiska, logosy i licencjonowane auta. Znalazło się nawet miejsce dla dwóch polskich ekip: Huberta Ptaszka i Macieja Szczepaniaka z WRC 2 oraz Łukasza Pieniążka startującego w Junior WRC.

Wideo - WRC 6

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper