Aragami

Aragami

7,0
22 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS4 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lince Works
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
04.10.2016
Europa:
04.10.2016
Polska:
07.10.2016
Producent:
Lince Works
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
04.10.2016
Europa:
04.10.2016
Polska:
07.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Aragami (PS4)
7.5
Recenzja: Aragami (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Aragami - opis gry

Aragami to gra action-adventure z naciskiem na skradanie wyprodukowana przez niezależne studio Lince Works i wydana przez Merge Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na PlayStation 4.

Tytułowy Aragami to duch, który zostaje przyzwany z zaświatów przez księżniczkę Yamiko. Yamiko potrzebuje pomocy, ponieważ została uwięziona przez wrogi klan, a jej pobratymcy zmasakrowani. Aragami, w którego buty wchodzimy, musi ją natomiast uratować. Potrzebuje jednak do tego talizmanów, które wspomniany klan pozostawił w różnych miejscach. Bez nich misja się nie powiedzie.

Gra inspiruje się japońskim folklorem i historią. Nasz podopieczny odwiedza rozmaite miejscówki, od lasów po miasta, próbując dotrzeć do więzionej Yamiko. Pod względem rozgrywki produkcja Lince Works przypomina takie tytuły jak Tenchu czy Shinobido. Główny bohater dysponuje podstawowymi umiejętnościami typu bieganie, kucanie, eliminowanie strażników, a także specjalnymi. Z nimi wiąże się zresztą ciekawy patent - otóż Aragami musi przebywać w mroku. Pomaga to nie tylko w samym skradaniu, ale też zyskuje on dzięki temu moce znacznie zwiększające jego potencjał (o ich posiadaniu informują białe linie na ubraniu bohatera). Te specjalne umiejętności to na przykład niewidzialność, teleportacja, przywoływanie smoka z innego wymiaru, który pożera nieprzyjaciela itd. Wszelkie źródła światła mają więc tu podwójne znaczenie - nie tylko wystawiają nas na widok, ale też pozbawiają mocy. Zdolności można też udoskonalać zbierając służące do tego zwoje.

Co warto dodać, gra opowiada historię przede wszystkim przez gameplay. W trakcie zmagań odnajdujemy dokumenty informujące o podłożu konfliktu między dwoma stronnictwami oraz o przeszłości Aragamiego i Yamiko.

W grze zaimplementowano multiplayer (kooperacja).

Wideo - Aragami

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper