10 najlepszych gier na XONE - redakcja PPE wybiera

10 najlepszych gier na XONE - redakcja PPE wybiera

Mateusz Wróbel | 18.10.2020, 15:00

Redakcja PPE wybrała dziesięć gier od Microsoftu, w które najchętniej bawiła się na konsoli Xbox One.

Redakcja PPE w poprzednim tygodniu wybrała dziesięć 10 najlepszych gier generacji - jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć owego zestawienia, kliknijcie tutaj. Tym razem na warsztat wzięliśmy produkcje wydane przez Microsoft. Poniżej zobaczycie, w jakie produkcje ekskluzywne na Xboksa One najchętniej graliśmy. Już teraz mogę zdradzić, iż były to przede wszystkim wyścigówki!

Dalsza część tekstu pod wideo

10. Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps jest drugą częścią serii o tematyce metroidvanii. Zainteresowani wcielają się w postać tytułowego duszka, który opuszcza las Nibel w celu odkrycia swojego prawdziwego przeznaczenia. W czasie swojej ekstremalnej podróży zawita do nowej krainy, Niwen, w której miejsce mają bardzo niepokojące rzeczy. 

9. Halo: The Master Chief Collection

W skład Halo: The Master Chief Collection łącznie sześć pełnoprawnych gier wraz z wszystkimi wydanymi do nich dodatkami. Warto zaznaczyć, że niektóre odsłony to odświeżenie klasyków, tak aby uczynić je bardziej grywalnymi. Cała kolekcja opowiada o podróżach żołnierza o kryptonimie John-117, który jest komandosem organizacji Spartan-II.  

8. Sea of Thevies

Sea of Thieves umożliwia nam wcielenie się w żądnego nowych wrażeń pirata. Główny bohater w samotności lub z innymi realnymi graczami w trybie kooperacji zostaje zesłany na wyspę, którą eksplorujemy w celu poszukiwania potrzebnych do rozwinięcia się surowców. Sporą rolę w całej historii odgrywa nasz statek, którym, jak i jego członkami załogi, musimy mądrze zarządzać.

7. Ori and the Blind Forest 

Ori and the Blind Forest, jak wspomniałem wyżej, rozgrywa się w lesie Nibel. Protagonista zwiedza rozległe, zieleniste tereny, rozwiązuje łamigłówki, pozyskuje nowe umiejętności, a wszystko to, aby dowiedzieć się coś więcej o sobie, jak i otaczającym go pięknym świecie. 

6. Forza Motorsport 6 

Forza Motorsport 6 oferuje rozbudowany tryb kariery, w którym zaimplementowano masę różnej maści zawodów i turniejów, dzięki którym możemy odblokować około 450 licencjonowanych samochodów. Sporo starć za kierownicą wirtualnego, ultraszybkiego samochodu odbywa się na znanych fanom motoryzacji torach - mam tutaj na myśli m.in. Nurburgring, Hockenheim, Le Mans czy nawet Spa-Francorchamps. 

5. Gears 5 

Gears 5 to najnowsza odsłona marki opowiadającej o przygodach walecznych żołnierzy próbujących uporać się z nacierającą ze wszystkich stron Szarańczą. Protagonistką została znana z czwórki Kait Diaz, która przemierza planetę Sera w celu odnalezienie odpowiedzi na temat ewentualnych połączeń jej osoby z antagonistami.

4. Forza Horizon 3

Głównym aspektem Forza Horizon 3 jest zwiedzanie mapy i branie udziału w rozmaitych wyścigach w celu zdobywania pieniędzy potrzebnych na powiększanie naszego garażu. Tytuł ten wyróżnia niesamowita oprawa graficzna, a także wiele funkcji społecznościowych, dzięki któremu wirtualni kierowcy mogą się integrować po ciężkim dniu w szkole, tudzież pracy.

3. Quantum Break

Quantum Break skupia się na opowiedzeniu dojrzałej historii, w której dwie postacie - Paul Serene oraz Jack Joyce - muszą rozwiązać zagadkę tajemniczego eksperymentu, wskutek którego doszło do wypadku. Katastrofa stopniowo doprowadza do rozpadania się świata. Mieszkańcy Riverport za wszystko zaczynają obwiniać korporację Monarch, co powoduje, iż na ulicach dochodzi do częstego rozlewu krwi. 

2. Forza Horizon 4

Microsoft żyje wyścigami, czego potwierdzeniem jest kolejna gra stworzona od fanów dla fanów motoryzacji. Forza Horizon 4 pożyczyło od swojego starszego brata (FH3) wszystkie pożądane przez zainteresowanych mechanik, dodając do tego wiele nowości, z czego warto wyróżnić przede wszystkim zmieniające się pory roku wraz z każdymi godzinami rozgrywki, a także arcade'owy model jazdy, z którym żyć nauczy się nawet początkujący gracz.

https://www.youtube.com/watch?v=5xy4n73WOMM  

1. Forza Motorsport 7  

Forza Motorsport 7 to według wielu najmocniejsza wyścigówka na rynku. Ekipa Turn 10, wraz z Microsoftem, zadbała o ponad 700 licencjonowanych bryk (250 więcej od poprzedniej części marki), których osiągi możemy sprawdzić na dokładnie 32 torach. Ogromną rolę odgrywa przygotowanie swojego pojazdu pod obecne warunki na torze, zmieniając parametry nadwozia, czy ustawienia pracy jednostki napędowej. Forza Motorsport 7 może poszczycić się również dopracowanym trybem sieciowym, w którym można spędzić setki wspaniałych godzin.

Mateusz Wróbel Strona autora
Na pokładzie PPE od połowy 2019 roku. Wielki miłośnik gier wideo oraz Formuły 1, czasami zdarzy mu się sięgnąć również po jakiś serial. Uwielbia gry stawiające największy nacisk na emocjonalną, pełną zwrotów akcji fabułę i jest zdania, że Mass Effect to najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała.
cropper