Sea of Thieves

Sea of Thieves

6,4
58 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
PC 6.9
XONE 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
4 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.03.2018
Europa:
20.03.2018
Polska:
20.03.2018
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
4 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.03.2018
Europa:
20.03.2018
Polska:
20.03.2018

Recenzja redakcji

Sea of Thieves: The Legend of Monkey Island
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

6.0
Sea of Thieves: The Legend of Monkey Island - recenzja gry. Dodatek krótki, ale klimatycznie zachwycający
PC XONE
Pokaż kolejne recenzje

Sea of Thieves - opis gry

Sea of Thieves to gra action-adventure nastawiona na rozgrywkę sieciową wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach (Windows 10) i konsoli Xbox One, a później trafił też na Xbox Series X|S oraz PS5.
Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka - Sea of Thieves

Sea of Thieves to sieciowa gra action-adventure z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, która pozwala nam się wcielić w pirata próbującego zostać legendą w swoim ‘fachu’. Gra nie opowiada żadnej epickiej historii, przeciwnie, głównym założeniem developera było stworzenie ciekawego świata, w którym to gracze będą mogli tworzyć własne opowieści. Grać możemy solo bądź z innymi osobami, które zamieszkują to samo wirtualne uniwersum (możliwy jest też oczywiście crossplay między posiadaczami konsol i komputerów).

Przygodę rozpoczynamy na niewielkiej wyspie (wcześniej wybieramy naszą postać; gra daje pewne możliwości w dziedzinie kustomizacji), na której poznajemy podstawy rozgrywki, tj. przede wszystkim sztukę żeglowania statkiem, którym przemierzamy otwarty świat Sea of Thieves. Członkowie naszej załogi przejmują kilka ról: sterują statkiem, odpowiadają za nawigację, rozwijają (lub zwijają) żagle tudzież obsługują armaty. Podczas zmagań zagraża nam wiele niebezpieczeństw, nie tylko inne załogi, ale też chociażby warunki pogodowe (szalejące burze, wzburzone morze) oraz olbrzymie morskie potwory. W przypadku wyzionięcia ducha nasza postać może trafić na statek widmo, po którym snują się duchy i szkielety.

Podczas przygód stykać się będziemy nie tylko z groźnie usposobioną fauną i innymi piratami, ale też z handlowcami i przedstawicielami rozmaitych kompanii, którzy mogą nam zlecać zadania do wykonania, dzięki czemu możemy się piąć po kolejnych szczebelkach pirackiej hierarchii. Oprócz pływania statkiem jesteśmy też w stanie eksplorować świat na nogach i nurkować w morskich głębinach w poszukiwaniu skarbów itd. Wydarzenia, jak wspomniano, śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, a do dyspozycji mamy różne rodzaje uzbrojenia, w tym kordelasy czy strzelby. Każda z nich posiada pewne wady i zalety, na które należy mieć wzgląd w trakcie zmagań.

Sea of Thieves było wspierane nowymi dodatkami i rozszerzeniami przez lata po premierze.

Wideo - Sea of Thieves

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper