Forza Horizon 4

Forza Horizon 4

8,6
252 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlayGround Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
85 godzin
Liczba graczy:
1-72
Premiery
Świat:
02.10.2018
Europa:
02.10.2018
Polska:
02.10.2018
Producent:
PlayGround Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
85 godzin
Liczba graczy:
1-72
Premiery
Świat:
02.10.2018
Europa:
02.10.2018
Polska:
02.10.2018

Recenzja redakcji

Forza Horizon 4 – recenzja gry. Wielka Brytania pięknieje o każdej porze roku
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Forza Horizon 4 – recenzja gry. Wielka Brytania pięknieje o każdej porze roku
PC XONE

Forza Horizon 4 - opis gry

Forza Horizon 4 to gra wyścigowa z otwartym światem wyprodukowana przez studio Playground Games i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Xbox one. Był on jedenastą odsłoną serii Forza.

Kolejna odsłona Forza Horizon zabiera nas w zupełnie nowe miejsce. W poprzednich częściach mogliśmy ścigać się po Stanach Zjednoczonych, południowej Europie i Australii, tym razem jednak odwiedzamy Wielką Brytanię, a konkretnie -- jak twierdzili twórcy gry -- jest mocno wystylizowaną jej wersję. Ścigać możemy się tu po Szkocji, w tym po ulicach Edynburga, okolicach Lake District w północno-zachodniej Anglii, czy wioskach Cotswolds. Uwagę zwrócić warto także na pory roku zmieniające się w czasie rzeczywistym (trwa to w świecie gry standardowo tydzień). Wpływa to nie tylko na szeroko pojętą estetykę, ale też na sam świat. W zimie da się na przykład jeździć po zamarzniętymi jeziorze, zaś w lecie po wyschniętych korytach rzek. Ważną rolę odgrywać może również temperatura, która wpływa na przyczepność.

Produkcja Playground Games oferuje różne warianty zabawy. Najważniejszym singlowym trybem jest kampania, w której bierzemy udział w różnych zawodach rozgrywających się w trakcie czterech pór roku. Kampanię można ukończyć samemu lub grając z innymi osobami. Na uwagę zasługują aktywności w rodzaju Horizon Stories, swego rodzaju zadania poboczne, w których mamy do czynienia z krótkimi historiami. Jedna z nich pozwala nam się wcielić w taksówkarza. Podczas zabawy możemy także nabywać posiadłości. Jest ich dwanaście. Kupno domu pozwala odblokować nowe przedmioty i perki.

Ciekawym patentem jest także tryb multiplayerowy tryb Forzathon, w którym grać może maksymalnie dwanaście osób. Uczestnicy otrzymują zadanie do wykonania, a jeśli im się uda, przechodzą do następnego. Wytyczne mogą być różne i są one generowane co godzinę. Za ich zrealizowanie otrzymujemy natomiast punkty, które możemy wydać w sklepie.

W kontekście multiplayera warto wspomnieć, iż na jednym serwerze grać mogą maksymalnie 72 osoby. Jeśli granie z innymi nas nie interesuje, funkcje online możemy łatwo wyłączyć jednym wciśnięciem przycisku.

Twórcy udostępnili ponad 450 modeli samochodów. Są wśród nich nawet auta Jamesa Bonda.

Forza Horizon 4 była po premierze wspierana rozszerzeniami. 

Wideo - Forza Horizon 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper