Gears 5

Gears 5

Ocena wg platformy:

PC 7.3
XONE 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Coalition
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
10.09.2019
Europa:
10.09.2019
Polska:
10.09.2019
Producent:
The Coalition
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
10.09.2019
Europa:
10.09.2019
Polska:
10.09.2019

Recenzja redakcji

Gears 5 – recenzja gry. Więcej, mocniej, szybciej, ale czy lepiej?
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Gears 5 – recenzja gry. Więcej, mocniej, szybciej, ale czy lepiej?
PC XONE

Gears 5 - opis gry

Gears 5 to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana przez studio The Coalition i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na komputerach Windows oraz konsoli Xbox One. Był on szóstą odsłoną serii Gears of War.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Gears 5 rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w Gears of War 4 oraz w opowiadaniu Gears of War Ascendance. W wyniszczającej wojnie ludzkość zaczyna cofać się pod naporem wroga. Rój, który zastąpił pokonaną Szarańczę, uporał się z armią robotów i rozpoczął zmasowany atak na miasta ludzi. Główną bohaterką jest Kait Diaz, która przemierza planetę Sera, by poznać prawdę o Szarańczy, o tym, co ją z nią łączy i dlaczego trapią ją dziwne sny. 

Rozgrywka

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Gears 5 to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, w której podczas zmagań istotną rolę odgrywa chowanie się za osłonami (tzw. cover system). Do dyspozycji mamy różne rodzaje uzbrojenie, w tym oczywiście zupełnie nowe bronie niedostępne w poprzednich odsłonach cyklu. Inne nowości to także pasek energii informujący o stanie zdrowia nieprzyjaciela, co pozwala lepiej oszacować ryzyko (pasek można wyłączyć), a także większy nacisk na atakowanie słabych punktów wroga (celownik zmienia kolor w zależności od tego, którą część ciała namierzymy).

Gra oferuje różne warianty rozgrywki. Jest to oczywiście kampania fabularna, która według zapewnień twórców jest największą kampanią w historii serii. W jej trakcie odwiedzimy wiele zróżnicowanych miejscówek, jak lodowce, pustynie czy zatopione ruiny. Do wyboru są cztery stopnie trudności, a na najniższym nasza postać jest w stanie automatycznie namierzać cele - patent, który po raz pierwszy zaimplementowano w serii Gears [of War]. Kampanię można ogrywać z drugą osobą w kooperacji.

Oprócz tego dostępne są także warianty wieloosobowe, jak zupełnie nowy tryb Escape (trzy osoby podkładają bombę, a następnie próbują uciec przed jej wybuchem radząc sobie z przeważającymi siłami Szarańczy i Roju), zmodyfikowany Escalation, Arcade, w którym gromadzimy punkty pozwalające nabywać lepsze bronie czy świetnie znana Horda.

Developer dodał również edytor (Map Builder), który pozwala nam tworzyć własne mapy do trybu Escape, w tym również decydować o rozmaitych szczegółach, jak rozstawienie przeciwników.  

Wideo - Gears 5

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper