Ori and the Blind Forest

Ori and the Blind Forest

8,4
18 oceny

Ocena wg platformy:

XONE 8.2
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
11.03.2015
Europa:
11.03.2015
Producent:
Moon Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
11.03.2015
Europa:
11.03.2015

Ori and the Blind Forest - opis gry

Ori and the Blind Forest to gra platformowa z elementami metroidvanii oraz gry logicznej autorstwa Moon Studios wydana przez Microsoft Studios 11 marca 2015 roku na Windowsa oraz Xbox One - planowano także wersję na Xbox 360, ale ta finalnie się nie ukazała. 

Produkcja jest przedstawicielem gatunku gier platformowych, osadzonej w wielkim świecie pełnym pułapek, gdzie gracz może pójść w dowolny obszar tuż po rozpoczęciu gry, a jego jedynym ograniczeniem jest konieczność wykorzystania pewnych umiejętności. W trakcie podróżowania gracz będzie także walczył z różnymi stworzeniami, za pokonanie których otrzyma istotne z perspektywy rozwoju punkty, a także rozwiązywał zagadki środowiskowe. Z tą produkcją można zapoznać się jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana została historia osadzona w Nibel, gdzie ważnym elementem jest Drzewo Duchów (Spirit Tree) - w trakcie burzy zostaje zerwany liść (duch) z tego drzewa, znany później jako Ori. Samotną istotę adoptuje Naru, a towarzyszącą im sielankę przerywa Kuro, która swoimi działaniami doprowadza do śmierci Naru, a także wystawia las na wielkie ryzyko. Zadaniem wspartego przez Seina ducha jest najpierw dotrzeć do centrum Nibel, a następnie znaleźć sposób na to, by tchnąć nowe życie w to, co stanowi o być albo nie być Nibel.

Obecnie wersja na Windowsa jest dystrybuowana wyłącznie jako darmowy dodatek do Ori and the Blind Forest: Definitive Edition. Ta rozbudowana wersja gry zadebiutowała rok po wydaniu wersji z 2015 roku i to w tym wydaniu tytuł ukazał się kilka lat później na Nintendo Switch.

Wideo - Ori and the Blind Forest

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper