Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7

8,3
115 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
XONE 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Turn 10 Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
03.10.2017
Europa:
03.10.2017
Polska:
03.10.2017
Producent:
Turn 10 Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
03.10.2017
Europa:
03.10.2017
Polska:
03.10.2017

Recenzja redakcji

Forza Motorsport 7 - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Forza Motorsport 7 - recenzja gry
PC XONE

Forza Motorsport 7 - opis gry

Forza Motorsport 7 to gra wyścigowa wyprodukowana przez ekipę Turn 10 Studios i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows 10 oraz na konsoli Xbox One.

Forza Motorsport 7 to kolejna odsłona serii gier wyścigowych uważanych przez wielu za najlepsze w swoim gatunku. Siódma część (dziesiąta jeśli liczyć także serię Forza Horizon) doczekała się szeregu nowości. W grze dostępnych jest ponad siedemset modeli samochodów różnych producentów, w tym Volkswagena i Citroena (którzy wracają po przerwie). Rywalizacja odbywa się w ponad trzydziestu lokacjach. Mogą to być znane miasta, jak Praga, Rio lub Dubaj, lub tory wyścigowe: Suzuka, Monza, Nurburgring, Silverstone, Laguna Seca, Le Mans tudzież Hockenheim. Co warto dodać, wyścigi mogą się odbywać w różnych warunkach pogodowych. Patentem zapożyczonym z Forza Horizon jest zmieniająca się w czasie rzeczywistym pogoda.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główną atrakcją gry jest kampania Forza Driver's Cup, w której czeka na nas sześć mistrzostw: Seeker, Breakout, Evolution, Domination, Masters oraz Forza Masters Championship Cup. Choć początek kampanii jest podobny dla każdego, później zyskujemy swobodę działania według własnego widzimisię. Za rozgrywane wyścigi otrzymujemy punkty, za pomocą których można odblokowywać nowe samochody lubczy opcje kustomizacji Drivatarów.

Poza tym gra oferuje rozbudowane funkcje sieciowe. Nowością jest możliwość wykonywania próbnych okrążeń podczas pobytu w multiplayerowym lobby, a także kary za ścinanie zakrętów i taranowanie innych graczy. Na uwagę zasługują rozbudowane opcje kustomizacji, dzięki którym możemy spersonalizować własnego wirtualnego kierowcę korzystając z dostępnych ciuchów i akcesoriów (nawiązujących np. do popkultury czy historii sportów motorowych). Wspomnieć też warto o mikrotransakcjach (gra pozwala kupować paczki zawierające samochody, mody, sprzęt dla kierowców) i integracji z usługą Microsoft Mixer pozwalającą streamować gameplay.

Posiadacze wystarczająco mocnych komputerów i konsoli Xbox One X mogą grać w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę.

Wideo - Forza Motorsport 7

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper