Forza Horizon 3

Forza Horizon 3

8,7
231 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
XONE 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlayGround Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
27.09.2016
Europa:
27.09.2016
Polska:
27.09.2016
Producent:
PlayGround Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
27.09.2016
Europa:
27.09.2016
Polska:
27.09.2016

Recenzja redakcji

Forza Horizon 3 - recenzja gry
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Forza Horizon 3 - recenzja gry
PC XONE

Forza Horizon 3 - opis gry

Forza Horizon 3 to gra wyścigowa, w której rywalizacja toczy się w otwartym świecie. Za produkcję odpowiadało studio Playground Games, za wydanie Microsoft. Tytuł ukazał się na Xboxie One oraz na komputerach.

Forza Horizon 3 oferuje mapę dwa razy większa niż ta, po której ścigać mogliśmy się w poprzedniej części. Tym razem odwiedzimy Australię, konkretnie Wiktorię oraz Nową Południową Walię. Twórcy przygotowali szereg interesujących miejsc w których toczy się rywalizacja: pustynie, piaszczyste plaże, lasy deszczowe, tereny górzyste, miasta itd.

Na starcie dostępnych jest grubo ponad trzysta licencjonowanych modeli samochodów (choć część trzeba najpierw zdobyć), a rozgrywka kręci się wokół konceptu turnieju, którego organizatorami jesteśmy my.

Organizując zawody możemy decydować o rozmaitych rzeczach, np. wybrać miejsce gdzie odbędzie się wyścig i porę dnia. Naszym głównym celem jest gromadzenie fanów, co pozwala odblokowywać nową zawartość poszerzającą nasze możliwości. W Forza Horizon 3 przygotowano cztery regiony i w każdym z nich czeka na nas ok. 50 atrakcji.

Wyścigi mogą polegać na jeździe od punktu A do punktu B itd. albo na pokonywaniu okrążeń. W ich trakcie można wykonywać różne czynności, np. robić efektowne drifty albo wykonywać niebezpieczne skoki, dzięki czemu odblokowujemy nową zawartość i zgarniamy punkty służące do zdobywania nowych perków, które wiążą się z jakimiś korzyściami (jest ich trzy razy więcej niż w poprzedniej części). Nowością jest to, że teraz możemy jeździć między innymi po jaskiniach i we wodzie, choć jej poziom nie może sięgać powyżej kół (w przeciwnym razie samochód się respawnuje).

Forza Horizon 3 oferuje też elementy społecznościowe. Pojawia się patent z drivatarem, specjalnym avatarem, który na podstawie zgromadzonych w trakcie rozgrywki danych próbuje odtworzyć nasz styl jazdy. Nasz drivatar może się pojawiać następnie u innych. Nowością jest też czteroosobowa co-opowa kampania.

Wideo - Forza Horizon 3

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper