Wiedźmin 3 Serca z Kamienia - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 Serca z Kamienia poradnik

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie

Mateusz Wróbel | 12.01, 21:15

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie

Opis misji Żyli długo i szczęśliwie w Wiedźminie 3.

Po wypełnieniu 2 życzeń Olgierda otrzymasz szczegóły dot. ostatniej prośby. Udaj się więc do rezydencji von Everec i poszukaj wejścia do środka.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie

Brama będzie zamknięta, ale zauważysz wyrwę z lewej strony, gdzie znajduje się także złodziej. Po rozmowie z nim zacznij sprawdzać przód ogrodu, a potem podejdź do drzwi frontowych, aby zauważyć ślady po ciągnięciu człowieka.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 2

Idź za nimi na tyły ogrodu. Finalnie blisko altanki spotkasz klucznika, z którym stoczysz wymagający bój. Atakuj go seriami po 2 ataki, a potem odskakuj, aby nie zostać rannym. Nie pozwól mu także zabijać duchy, bo wtedy będzie się regenerował. Po starciu porozmawiasz ze zwierzętami i wejdziesz do domu.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 3

Idź w lewo, a potem przejdź przez drzwi z prawej strony. Znajdziesz się w salonie, gdzie leży szkicownik Iris. Potem idź do jadalni i zbadaj stół. Następnie wróć do przedpokoju i rusz na piętro po schodach. Przejdź na balkon, a potem długi korytarz.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 4

Tutaj stoczysz walkę z duchem z obrazu - łap go w Yrden, a gdy będzie czerpać energię z obrazów, podbiegnij do malowidła i uderz w nie mieczem, aby przerwać tę czynność. Po starciu przejdź do sypialni i zbadaj ciało Iris. Następnie wyjdź na zewnątrz drzwiami frontowymi.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 5

Podejdź do wielkiego dębu i sprawdź sprzęt do malowania. Zaczniesz wykopywać grób, a potem wymów miłe słowa, kładąc specjalne przedmioty zebrane z domu. Potem przeniesiesz się do fikcyjnego światu Iris, gdzie będziesz musiał ułożyć kilka wspomnień.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 6

Pierwsze z nich znajduje się w altance po prawej stronie. Książkę wręcz Olgierdowi, a na stole połóż paletę malarską. Obejrzyj scenkę, a potem idź w głąb ogrodu, unikając pszczół, a także zabijając widma.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 7

Podejdź pod fontannę - tym razem Iris wręcz kieliszek znajdujący się na kamieniu. Potem wybij wrogów i wejdź do domu i przejdź do ogromnej jadalni. Tym razem sprawdź obraz wiszący na lewo od stołu.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 8

Musisz podpalić dwa świeczniki najbliżej Olgierda i w dodatku podpalić kominek na prawo od gości. To uruchomi scenkę. Potem idź do małżeńskiej sypialni i zakrwawiony ręcznik przy łóżku połóż obok Olgierda, który myje ręce.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 9

W pokoju artysty z kolei zbierz misę z owocami za Iris i połóż przy stoliku obok Olgierda:

  • Winogrona z lewej strony;
  • Kielich pośrodku;
  • Jabłko z prawej strony.

Wysłuchaj rozmowy, a potem idź do pracowni Olgierda, zabijając po drodze widma. W środku zbierz świeczki i kredę, z pomocą których dokończysz zamazany pentagram.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 10

Świeczki ustaw na środku okręgu. Gdy to zrobisz, to zauważysz pożar - unikniesz uderzenia sprawdzając obraz, który przeniesie Cię do zimowego okresu. Biegnij przed siebie i wejdź przez otwór prowadzący do piwnicy, gdzie natkniesz się na jeszcze jedno wspomnienie.

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 11

Olgierdowi wręcz kubek z piwem, a ojcu Iris - zapisek ślubny. Potem idź do jadalni i ułóż miski (małą dla kota, dużą dla psa), a klucznikowi tacę z jedzeniem. Na samym końcu idź do pokoju gościnnego i przeczytaj list. Potem pokonaj największy lęk Iris (uważaj na serię ciosów wroga - czekaj, aż ją skończy i dopiero atakuj).

Wiedźmin 3 - Żyli długo i szczęśliwie 12

Potem podczas rozmowy z Iris zdecyduj, co chcesz zrobić:

  • Jeśli zabierzesz różę, to świat kobiety, jak i ona sama, po prostu wyparują. Dwa demony prowadzące Cię przez dom Iris (kot i pies) powrócą do normalności i będą wdzięczne za pomoc. 
  • Jeśli zostawisz różę, to oszczędzisz Iris jeszcze większych cierpień (nie zniszczysz jej świata). Towarzyszące Ci demony w postaci kota i psa będą na Ciebie wściekłe, ale nie będą w stanie wyrządzić Ci krzywdy.

W ramach podziękowań i dowodu w drugim wyborze Iris powie Ci, co możesz zrobić, aby Olgierd uwierzył, że naprawdę odwiedziłeś rezydencję jego żony. Oznacza to, że w obu przypadkach ukończysz tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 Serca z Kamienia - ZAKOŃCZENIA

cropper