Wiedźmin 3 Serca z Kamienia - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Wiedźmin 3 Serca z Kamienia poradnik

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się

Mateusz Wróbel | 12.01, 21:15

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się

Opis misji Sezamie, otwórz się w Wiedźminie 3.

Po wykonaniu pierwszej misji Olgierda udaj się do domu aukcyjnego w Oxenfurcie i porozmawiaj ze strażnikami. Wypytaj go o Borsodych, a potem wejdź do środka z Vivaldim. Idź na górę. Potem spotkasz pewną Pannę, z którą będziesz mógł porozmawiać, a potem pójść na balkon w poszukiwaniu kolczyka.

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się

Rozmowa z hrabiną Mignole różni się w zależności od tego, kiedy rozpoczniesz rozszerzenie Serca z Kamienia.

  • Jeśli porozmawiasz z kobietą po ukończeniu podstawki, to opowie Ci ona o Vesemirze. Geralt wspomni jednak, że wiedźmin już nie żyje. Będzie ona zasmucona, ale podziękuje za informacje.
  • Jeśli porozmawiasz z kobietą przed rozpoczęciem bitwy o Kaer Morhen, to również opowie Ci ona o Vesemirze. Z tą różnicą, że Geralt wspomni, że wiedźmin wciąż żyje i ma się dobrze. Będzie szczęśliwa i podziękuje za przekazane informacje.

Potem porozmawiaj z resztą gości. Hrabia Hilbert zaoferuje Ci partyjkę w Gwinta, na którą warto się zgodzić, bo możesz zarobić tutaj dodatkowe pieniądze i zdobyć kartę Gautera O'Dima. Z kolei Yaromir zrobi Ci test wiedzy nt. artystów - prawidłowa odpowiedź do portet kupca.

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się 2

Jeśli odpowiesz prawidłowo, to Yaromir zdradzi Ci, co możesz kupić na aukcji, a także gdzie sprzedać wskazany przedmiot. Po tym usiądź na ławce i zacznij licytacje. Możesz kupić:

  • Okulary Magistra (z pierwszego Wiedźmina) - są wyłącznie przedmiotem kolekcjonerskim, który możesz nałożyć.
  • Obraz van Rogha - kupno tego przedmiotu aktywuje zadanie poboczne o tytule "Kolekcjoner".
  • Statuetka orła - kupno tego przedmiotu aktywuje poszukiwania skarbu o nazwie "Mroczne dziedzictwo".

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się 3

Jeśli więc zaoszczędziłeś sporo pieniędzy (w przypadku grania w Serca z Kamienia po ukończeniu podstawki, nie będziesz miał problemu z zakupem owych itemów) warto nabyć przynajmniej dwa ostatnie przedmioty. Niezależnie od tego spotkasz się z Horstem Borsodym.

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się 4

Po wyjściu z domu pobij strażników, a następnie porozmawiaj z nieznajomym. Kolejnym krokiem jest przejście do miejsca spotkania, gdzie znajdziesz strażników z Zakonu Czerwonej Róży - pozbądź się ich, a potem pomów z niziołkiem, aby zaprowadził Cię do towarzysza.

Okaże się, że wspólnik chce przeprowadzić napad, do którego potrzebujecie ludzi.

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się 5

Następnie zgódź się na napad i zacznij szukać ludzi. Musisz zdobyć 3 kompanów - najważniejszy jest kasiarz, bo tylko tutaj możesz wybrać jednego z dwóćh członków (konsekwencje opisaliśmy niżej).

Po zwerbowaniu wszystkich wrócisz do tematu ataku na skarbiec. Warto od razu iść na miejsce spotkania skoku, aby rozpocząć drugą część misji. Obejrzyj długie scenki, po których zejdziesz na parter i zaczniesz walczyć ze strażnikami.

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się 6

Masz do dyspozycji tylko drewniany mecz - po kilku atakach zauważysz Borsody'ego, który ucieknie ze swojego domu. Wzniecony zostanie także alarm. Chwilę później zaczniesz rozmawiać ze strażnikami koło domu. Cała rozmowa potoczy się inaczej w zależności od tego, kogo wybrałeś na kasiarza:

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się 7

  • Jeśli wybrałeś Casimira, to niezależnie od tego, jak poprowadzisz rozmowę ze strażnikami, w pewnym momencie będziesz świadkiem wybuchu. Rozpocznie to walkę z redańczykami.
  • Jeśli wybrałeś Quinto i podczas rozmowy poprosisz strażników o wóz, a potem uwolnisz jednego z jeńców, to unikniesz walki.

Niezależnie od tego Eveline ucieknie, a Ty zejdziesz do skarbca. Następnie, pod koniec napadu, zauważysz brata "nieznajomego". Możesz opowiedzieć się po stronie Horsta lub Ewalda:

Wiedźmin 3 - Sezamie, otwórz się 8

  • Jeśli opowiesz się po stronie Horsta, to będziesz musiał zabić Casimira, który zawsze opowie się po stronie Ewalda. W tym przypadku lepiej jest posiadać w swojej drużynie Quinto, który nie zdradzi Cię pod koniec napadu.
  • Jeśli opowiesz się po stronie Ewalda, to będziesz musiał zabić Quinto, który zawsze opowie się po stronie Horsta. W tym przypadku lepiej jest posiadać w swojej drużynie Casimira, który nie zdradzi zleceniodawcy pod koniec napadu.

Po zabiciu jednego z braci możesz także wyeliminować drugiego, aby dom Borsodych został przekazany potrzebującym. Niezależnie od tego zakończysz to zadanie i będziesz mógł wrócić do Olgierda, aby zdać mu relację.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Wiedźmin 3 Serca z Kamienia - ZAKOŃCZENIA

cropper