Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 27.10.2019, 11:58
Zagrajmy w: Ancestor Legacy #12
266V

Zagrajmy w: Ancestor Legacy #12

Ancestor Legacy to kolejna gra strategiczna, która zawitała na konsole obecnej generacji. Jak Polskie studio poradziło sobie z obsługą pada i aspektami typowymi dla takich gier? Zapraszam do czytania!


Stało się! Długo wyczekiwana przeze mnie gra strategiczna wreszcie ukazała się na moim Xboxie. Nie jest to może strategiczne objawienie ale sami wiecie jak wygląda sprawa RTS na konsolach… Na bez rybiu i rak ryba więc biorę co dają a Ancestor Legacy daje naprawdę sporo! Ancestor Legacy to twór mało znanego studia Destrucitve Creations które zasłynęło poprzez wydanie kontrowersyjnych gier w które nigdy nie grałem takich jak: Hatred czy IS Defense. Oglądając trochę poprzednie produkcję tego studia cieszy mnie fakt ze zmiany kierunku tworzonych gier oraz ich powagi. Choć pierwotnie gra wyszła chyba z rok temu na PC a na konsolach miała pojawić się niedługo po, to jednak zmieniono plany i dopiero teraz doczekaliśmy się wydania Ancestor Legacy na konsolach obecnej generacji. Ok, ale z czym ten Ancesor Legacy się je? To już za chwilę!
 

Ancestor Legacy jest to strategia prowadzona w czasie rzeczywistym z dużym naciskiem na dowodzeniu oddziałami. Tak, oddziałami nie pojedynczymi jednostkami. Zabieg formowania oddziałów jest znaczącym ułatwieniem w tego typu grach ponieważ nie musimy martwić się o pojedynczego żołnierza tylko mamy pasek zdrowia całej formacji, co znacząco ułatwia nawigowanie podczas walki. Trzeba również zaznaczyć, że dzięki zastosowaniu formacji jednostek w oddziały, bitwy zyskują na efektywności i starcie kilkudziesięciu wojaków jest zdecydowanie przyjemne dla oka. Miłym aspektem jest wprowadzona „kamera akcji” która pozwala na wycentrowanie i przybliżeniu na konkretnego żołnierza i śledzenia jego starań w bitwie z bliskiej odległości. Uwierzcie mi, jest na co patrzeć! Bitwy oglądane z bliską są krwawe, pełne akcji i zaimplementowano w nich brutalne wykończenia na które aż miło się patrzy o ile to nasze jednostki je stosują. Warto również wspomnieć, że Ancestor Legacy otrzymał wsparcie dla XoX, które pozwala nam wybrać między natywnym 4k a 1080p z wyższymi ustawieniami graficznymi, co oczywiście polecam. Sterowanie oddziałami jest wykonane poprawnie i podczas swojej rozgrywki nie napotkałem większych problemów z obsługą pada, za co należą się słowa uznania dla twórców.