Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 20.10.2019, 13:03
Zagrajmy w: Battlefield V (multiplayer) #11
502V

Zagrajmy w: Battlefield V (multiplayer) #11

Battlefield V to gra pełna kontrowersji i dziwnych decyzji EA. Zadufani w sobie elektronicy byli tak pewni swojej produkcji, że nie zważali na krytyczne opinie wyrażane przez swoich fanów. Osobiście też bardzo cenię sobie serie Battlefield i również byłem zaniepokojony materiałami wypuszczanymi przez Dice ale postanowiłem dać szansę. Oto jakie wrażenia wyniosłem z Battlefielda V.


Dziś trochę nietypowo ponieważ w Bf mam spędzone ponad 60h i omawiał będę nie tryb fabularny a multiplayer. Materiały które były przedstawiane przez EA oraz Dice, mało mówiąc nie napawały mnie zbytnim optymizmem… Wypuszczanie wcześniej informacji, że gra pod względem historycznym ma być zgodna z prawdą a później ukazywanie na zwiastunie walecznych kobiet z protezami zamiast rąk i odpowiedź studia, że jak komuś to przeszkadza to nie musi kupować gry. WTF?! No coś tu chyba się nie zgadza. Nie, nie mam zamiaru umniejszać kobietom które podczas wojny miały swoje zasługi ale sposób w który zostały przedstawiony i nachalność wciskania ich na front jest co najmniej żałosna. Żenująca jest również „prawda historyczna” którą nowy Battlefield wciska w swojej kampanii singleplayer, sprzęty wojskowe z innych lat czy nawet obietnice dotyczące wsparcia gry ale to temat na inny materiał. Wróćmy jednak do tematu i spójrzmy jak w nowej odsłonie flagowej serii Dice prezentuje się tryb multiplayer, grafika, dźwięk oraz to co tygryski lubią najbardziej a więc strzelanie!  

Graficznie nie mam się do czego przeczepić a nawet muszę pochwalić! Serio, Battlefield V to piękny shooter z efektownymi wybuchami oraz ciekawym systemem destrukcji otoczenia. Oczywiście nie jest to jakaś rewolucja w stosunku do poprzedniej części a raczej powolna i konsekwentna ewolucja. Porównując go do konkurencyjnego CoD-a który ukazał się zaledwie miesiąc wcześniej przed BF V, jest to ogromny graficzny przeskok, rzekłbym nawet, że generacyjny! Oczywiście na korzyść Battlefielda. Bardzo ładnie został zaimplementowany tryb HDR, co niestety nie zawsze udaje się twórcom a gra prezentuje się równie dobrze również na zwykłym Xboxie. Broń się brudzi, budynki się walą, wybuchy bomb zostawiają leje w ziemi a modele broni oraz przeciwników są zrobione dobrze i nie zauważyłem jakichś wielkich bugów oraz odstępstw od graficznej normy narzuconej przez grę, której poprzeczka jest zawieszona wysoko. Ogromne wrażenie zrobił na mnie dźwięk do którego zazwyczaj nie przywiązuje zbyt dużej uwagi i sądzę, że nie tylko ja traktuje go jako rzecz oczywistą i nie mającą do zaoferowania zbyt wiele. Zacznijmy od tego, że grać powinniśmy na dobrych słuchawkach lub odpowiednim sprzęcie audio podłączonym do TV, bo wtedy spełniamy warunki które pozwalają na maksymalną „wczute” w klimat produkcji. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na taki sprzęt i wtedy słuchając dźwięku z standardowych głośników zamontowanych w tv nie przykładamy uwagi do oprawy audio, a szkoda… Efekty dźwiękowe w Battlefield V robią na mnie ogromne wrażenie! Jest to chyba jedna z nielicznych produkcji które ukazują tak świetnie wojenną zawieruchę pełną wybuchów i dalekich wystrzałów! Sam nie posiadam zbyt dobrego sprzętu ale już nawet średniej jakości słuchawki potrafią zrobić robotę i spotęgować klimat gry.