Blog użytkownika m4tekt

m4tekt m4tekt 01.09.2018, 16:28
Zagrajmy w: Forza Motorsport 7 #5
198V

Zagrajmy w: Forza Motorsport 7 #5

Witam w kolejnym odcinku moich growych przygód. Dziś opiszę moją styczność z flagową serią Microsoftu a mianowicie z serią Forza Motorsport o numerku 7. Zapraszam!

Nigdy nie byłem fanem wyścigów, te wszystkie ścigałki nie robiły na mnie większego wrażenia a do dziś za najlepszą część jakichkolwiek wyścigów uważam NFS Most Wanted. Tak było póki nie zagrałem w Forze Horizon 3, od tamtej pory stała się ona jedną z ulubionych gier do której chętnie wracam nawet po dłuższych przerwach. Jednak dziś nie będziemy mówić o serii Horizon lecz Motorsport.

Forza motorsport to seria skierowana dla tych bardziej wymagających, dla osób ceniących sobie symulacyjny sposób prowadzenia pojazdów i taktyczny styl jazdy. Przyznam szczerze, że nie jestem dobrym kierowcą w takich grach, bo wciskam gaz do podłogi a z przeciwników na zakrętach robię sobie barierki amortyzujące, to chyba nie jest pożądany sposób jazdy w takiej grze. Dzięki odpowiedniemu zmodyfikowaniu trudności pojazdu nawet Ja mogę swobodnie rozbijać się po torach i czasem nawet uda mi się coś wygrać, z pewnością jest to kolejny plus dla tej gry. Możliwości dostosowania pojazdu jest tu ogrom, od wyłączania strzałek pomagających na zakrętach do dezaktywacji kontroli trakcji,abs itp, czyniąc w ten sposób jazdę trudniejszą i bardziej wymagającą. Szkoda jedynie, że nie posiadam kierownicy, musiałoby się świetnie grać.

Pojazdów do wyboru mamy multum! Od ciężąrówek poprzez sportowe wozy na legendach kończąc. Jako kierowca ceniący sobie włoskie maszyny mój wybór zawsze pada na modele FCA czyli Fiat/Alfa?Lancia w różnych odsłonach. Jestem zaskoczony jak pięknie zostały odwzorowane wnętrza pojazdu tak pospolitego jak Grande Punto! Serio, coś pięknego. Modele aut nawet w najmniejszych szczegółach zostały pieczołowicie dopracowane i choć nie zwraca się na to uwagi to szacun, że komuś chciało się to robić. Tak dopracowane elementy tylko ukazują jak wielką drogę przeszła ewolucja graficzna od czasów gdy zagrywałem się Colina 2 lub pierwsze GT. Ehhhh, gdyby tylko Microsoft dopieszczał tak wszystkie swoje produkcje...

Oprawa graficzna i dźwiękowa jest po prostu świetna. Pojazdy brzmią autentycznie i żywo co tylko wzmaga poczucie prędkości i feeling jazdy a grafika cieszy oko. Świetnie odwzorowano tutaj poczucie prędkości, czuć jak auto przyśpiesza, jak wpada w poślizg i jak wytraca się prędkość Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to niektóre tory są dość hmmm puste. Znaczy nie wiem co więcej mogło by się na nich znajdować, bo nie o to w tym chodzi by napchać na siłę jakichś elementów ale zdecydowanie odstają od np. takiego toru w Dubaju. Wyścigi w deszczu podczas burzy robią ogromne wrażenie, jeśli ktoś posiada tv z HDR wie o czym mówię, takie efekty świetnie potęgują wczucie się w rolę kierowcy i zmagania z żywiołem.

Forza Motorsport 7 to jedna z najlepszych ścigałek w jakie grałem a grałem w dużo i żadna mnie nie przykuła na dłużej prócz Horizon i właśnie Motorsport. Myślę, że Forze Motorsport 7 mogę polecić każdemu, od amatora do profesjonalisty ze względu na świetne dopasowanie pod preferencję grającego. Aktualnie trwają darmowe dni grania więc możecie pograć w ten tytuł za darmo przez jakiś czas.  Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

Tagi:

Oceń notkę
+ +10 -

PRZYJAŹŃ JEST WSZYSTKIM
Oceń profil
+ +57 -
m4tekt
Ranking: 82 Poziom: 67
PD: 39306
REPUTACJA: 17982