Paweł Myśliwiec Paweł Myśliwiec 26.08.2015 06:05
PSX Extreme 217 od dzisiaj w sprzedaż. PDF już dostępny
2405V

PSX Extreme 217 od dzisiaj w sprzedaż. PDF już dostępny

Od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest kolejny numer magazynu PSX Extreme. W 217. wydaniu tradycyjnie mnóstwo różności na czele z recenzją wyczekiwanego Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i relacją z gamescomu. A na deser dwie okładki wrześniowego wydania. Zapraszamy!

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – te trzy wymiary czasowe mieszają się w aktualnym numerze PSX Extreme. Za nami targi gamescom 2015, które – niestety, zgodnie z moimi oczekiwaniami – znowu okazały się niesławnymi „popłuczynami po E3”. Mimo wszystko znalazło się kilka perełek-niespodzianek i warto poczytać, jak aktualnie zapowiadają się przyszłe (oby) hity. Delegacja czterech zgRedów w towarzystwie Moniki przez kilka dni biegała po zamkniętych pokazach, dzięki czemu na dalszych stronach znajdziecie ich osobiste wrażenia i opinie dotyczące m.in. Quantum Break, Mafii III, Rise of the Tomb Raider, Dark Souls III, Scalebound czy Tony’ego Hawka 5. Raport z gamescom to także okazja do bliższego przedstawienia paru gier, które z racji natłoku hitów nie miały szansy zaistnieć u nas w relacji z Los Angeles.

gamescom 2015 jako wydarzenie to już przeszłość – ale zapewniło graczom świetne widoki na przyszłość. Teraźniejszość jawi się natomiast głównie w formie gorących recenzji. Gier, które właśnie lądują na półkach sklepowych, jak Gears of War: Ultimate Edition czy Until Dawn, ale udało się nam także wyprzedzić dwie premiery. Pierwszą zapowiadają aż dwie różne okładki w tym miesiącu i mam nadzieję, że fani kultowej serii Hideo Kojimy docenią naszą decyzję. Ciekawostka – jeden z artworków na cover otrzymaliśmy z komentarzem: „media drukowane w całej Europie boją się go używać”. My się nie boimy – w końcu nie bez powodu mamy „Extreme” w nazwie. Czy Mistrz Hideo dostarczył nam swoje magnum opus, sprawdził dla Was długoletni miłośnik i maniak serii, Koso – jego przedpremierowy werdykt dla Metal Gear Solid V: The Phantom Pain czeka na kolejnych stronach. Trochę mniej szczęścia miał SoQ i wszyscy oczekujący nowej produkcji Tomonobu Itagakiego. Choć trzeba przyznać, że Nintendo wykazało się jajami, udostępniając tak wcześnie kod do recenzji Devil’s Third. Znam firmy, które nie przyznałyby się do tej produkcji...

Przyszłość, przynajmniej ta najbliższa, powinna być jasna – nie tylko dla fanów PSX Extreme, ale i wielbicieli konsol. To sobota, 12 września – tego właśnie dnia w warszawskim klubie Lucid obchodzić będziemy swoje 18. urodziny, na które zapraszamy wszystkich spragnionych nowych gier, swojskiego towarzystwa i dobrej zabawy (kolejność przypadkowa). Jesteśmy już pełnoletni – ale na szczęście wciąż nie do końca dorośli i poważni. I oby tak zostało. [Grzegorz "Butcher" Drabik]

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU – GAMESCOM 2015
 
 
CO NOWEGO
 
Doom (2016)
Dragon Quest XI: In Search of Departed Time
Fatal Frame: Maiden of Black Water
 
RECENZJE
 
 
NETWORK
 
 
POCKET
 
3D Streets of Rage 2
Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle
Picross e6
 
HARDKOR
 
Solid Snake vs. Big Boss 
Shenmue po latach
Styliści branży – Yacht Club Games
Kartoteka – Feargus Urquhart
Uroboros różnorodności gier
Wywiad z Lindsey Stirling
Gra muzyka
Video Games Live w Polsce
Unplugged – Figurkowe armie
 
RETRO
 
Trzeba znać
Czytelnia
Pegasus zone – Jackal 
Kult plastiku – Champion Video Game Gloves
Kącik kulturalny – „Bajer z Bel-Air”
Moje retro – Michał „Śledziu” Śledziński 
Made in Poland – Hans Kloss
Historia gier wideo w Polsce (cz. IX)
Comix Zone – „Spawn ”
Martwa strefa – Black Isle Studios 
To było grane – Dead or Alive
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Z uKosa [Koso]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [Butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Dream Extreme
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru wrześniowego wysłaliśmy w niedzielę, 23 sierpnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
E-wydania dostępne jest na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.

Tagi: