Kursk

Kursk

2,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 2.0
XONE -
PC 2.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jujubee
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
07.11.2018
Europa:
07.11.2018
Polska:
07.11.2018
Producent:
Jujubee
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
07.11.2018
Europa:
07.11.2018
Polska:
07.11.2018

Recenzja redakcji

Kursk - recenzja gry. Wrak w tragicznym stanie
Zdjęcie Igor Chrzanowski

Igor Chrzanowski

3.5
Kursk - recenzja gry. Wrak w tragicznym stanie
PS4 XONE PC

Kursk - opis gry

Kursk to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez polskie studio Jujubee. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Fabuła gry inspirowana jest zatonięciem okrętu podwodnego Kursk, co miało miejsce w 2000 roku.

Produkcja polskiego studia Jujubee inspirowana jest prawdziwym wydarzeniem: zatonięciem rosyjskiego okrętu podwodnego z napędem jądrowym w 2000 roku (wraz z całą załogą), którego wszystkie okoliczności wciąż nie są do końca jasne. Historia gry, jak określają to twórcy, jest przygodowo-dokumentalna. Pozwala nam się ona wcielić w członka załogi, a konkretnie w szpiega, który udając członka załogi ma zdobyć informacje o nowoczesnych torpedach superkawitacyjnych Szkwał.

Kursk to gra przygodowa, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Co warto zaznaczyć, produkcji Jujubee bliżej do interaktywnej opowieści (zwłaszcza z gatunku tak zwanych “symulatorów chodzenia”) niż do gry w ścisłym tego słowa znaczeniu. Ku gwoli ścisłości warto też dodać, że akcja nie toczy się tylko na pokładzie Kurska, ale (na początku) też na terenie garnizonu, gdzie przygotowujemy się do misji.

W grze mamy do czynienia ze strukturą questową. Nasze poczynania sprowadzają się do wykonywania rozmaitych zadań - zarówno tych ważkich związanych z głównym wątkiem, jak i pobocznych pozwalających np. poznać członków załogi. Same zadania sprowadzają się przeważnie do dotarcia we wskazane miejsca lub przyniesienia jakiegoś przedmiotu (jak chociażby paczki papierosów). 

W trakcie eksploracji możemy się natknąć na dokumenty, które rzucają więcej światła na rozgrywające się z naszym udziałem wydarzenia. Gromadząc je i wykonując zadania poboczne, możemy wpłynąć na zakończenie. 

Wideo - Kursk

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych