Gears of War: Ultimate Edition

Gears of War: Ultimate Edition

8,4
216 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5
XONE 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Coalition
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
25.08.2015
Europa:
25.08.2015
Polska:
25.08.2015
Producent:
The Coalition
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
25.08.2015
Europa:
25.08.2015
Polska:
25.08.2015

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Gears of War: Ultimate Edition
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Recenzja gry: Gears of War: Ultimate Edition
PC XONE

Gears of War: Ultimate Edition - opis gry

Gears of War: Ultimate Edition to strzelanka i jednocześnie ulepszona wersja hitu wydanego w 2006 roku na Xboksy 360. Jest to pierwsza odsłona wielkiej serii. W pozycji gracze mogą poznać początek historii oraz wziąć udział w niezapomnianych starciach w Sieci.

Akcja gry ma miejsce na planecie Sera, gdzie ludzkość została niemal doszczętnie wybita przez zamieszkujących jej trzewia obcych, znanych jako Locuści. Gracze wcielają się w postać Marcusa Fenixa, który po wydostaniu się z więziennej celi wraz z resztą oddziału Delta (Dominic Santiago, Augustus Cole i Damon S. Baird) stara się przechylić szalę konfliktu na stronę osadzonego na litej skale miasta Jacinto, ostatniego bastionu ludzkości. Bohaterowie przemierzają przypominające znaną nam rzeczywistość, postapokaliptyczne scenerie i ścierają się z kolejnymi przeciwnikami, w tym ogromnymi istotami typu Berserker i Creeper.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Epic Games postawiło na widok TPP w swojej flagowej strzelaninie i położyło silny nacisk na intuicyjny system osłon, na kórym to w dużej mierze opiera się mechaniki gry. Odziani w ciężkie pancerze wojacy rekompensują sobie ograniczoną mobilność korzystając z elementów otoczenia, by ukryć się przed ogniem przeciwników. Ci także nie żałują sobie taktycznych możliwości oferowanych przez pełne naturalnych osłon tereny walki. Gears of War zasłynęło bezkompromisową brutalnością i pomysłowym uzbrojeniem. Ikoną serii stał się Lancer - karabinu maszynowy z doczepioną piłą łańcuchową wykorzystywany do ociekającej krwią walki w zwarciu. Kampania dostępna jest zarówno dla jednego gracza, jak i w trybie kooperacji, gdzie ramię w ramię walczyć może do czterech śmiałków, co w oczywisty sposób podbija atrakcyjność rozgrywki.
 
Wśród fanów dużą popularność zdobył również tryb multiplayer, w ramach którego doświaczyć można było kultowych pojedynków na gearsowe shotguny zwane w grze Gnasherami. Sieciowa zabawa skupiła się na drużynowym aspekcie rozgrywki, stawiając przeciwko sobie dwa żądne krwi zespoły.
 
Wersja Ultimate Edition otrzymała między innymi: dźwięk remasterowany na potrzeby Dolby 7.1 Surround, 90 minut nowych elementów kampanii z oryginalnej gry na PC, nowe osiągnięcia Xbox Live (1250 do wyniku gracza), galeria grafik koncepcyjnych i komiksy do odblokowania, Zmodernizowany tryb wieloosobowy (60 klatek na sekundę, dedykowane serwery, matchmaking oparty o umiejętności gracza, nowe typy gry), łącznie 19 map, w tym wszystkie dostępne w zawartości do pobrania i ekskluzywne dla wersji PC, 17 postaci z Gears of War 3 do odblokowania za postępy w trybie wieloosobowym, więcej opcji personalizacji gry, zmodernizowana rozgrywka o płynniejszych ruchach i zaktualizowanym sterowaniu.

Wideo - Gears of War: Ultimate Edition

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper