Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 06.07.2020
Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6 - jakie gry mogą pojawić się na Ubisoft Forward
1278V

Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6 - jakie gry mogą pojawić się na Ubisoft Forward

Ubisoft Forward odbędzie się już za 6 dni. Jakie tytuły mogą pojawić się na prezentacji Francuzów? Listę znajdziecie w rozwinięciu.

Ubisoft Forward to specjalne, internetowe wydarzenie, podczas którego francuska firma głębiej przedstawi zapowiedziane dotąd tytuły, a także zapowie te nowe, o których jeszcze nie usłyszeliśmy. Poniższa lista przedstawia dziesięć tytułów, które powinny pojawić się na prezentacji Francuzów. Ubisoft z pewnością nie chce powtórzyć sytuacji, z którą miało do czynienia Electronic Arts w związku z nijakim EA Play Live 2020, więc jestem wręcz pewny, że dostaniemy dużo tzw. „mięsa”.

Prezentacja rozpocznie się 12 lipca o godzinie 21:00.

Assassin's Creed Valhalla

Zapewne już widzieliście 30-minutowy gameplay z najnowszego Assasyna (jeśli nie, to kliknijcie tutaj). Obecnie nie wiadomo, z jakiej wersji produkcji pochodzi ów zapis rozgrywki ani dlaczego pojawił się w sieci. Pewne jest, że Assassin's Creed Valhalla pojawi się na wydarzeniu Ubisoftu - deweloperzy na pewno przygotowali wiele soczystych materiałów, dzięki którym, przynajmniej trochę osób, zapomni o gameplayu, który, mimo iż był niskiej jakości, to i tak przedstawił kilka nowych funkcji, o których tak szeroko opowiadał były dyrektor kreatywny.

Far Cry 6

Kolejny Far Cry nie powinien nikogo dziwić. Grę potwierdzili dziennikarze z portalu Gamereactor, którzy oznajmili, że w produkcji pojawi się również gwiazda występująca w serialu Breaking Bad - Giancarlo Esposito. Można już z góry obstawiać, iż będzie on antagonistą, który niejednokrotnie uprzykrzy życie głównemu bohaterowi. Z pierwszych informacji wynika, że FC6 nie będzie tym razem rozgrywał się w Stanach Zjednoczonych. 

Watch Dogs Legion

Gdyby Ubisoft nie przełożył najnowszego Watch Dogsa, to w Watch Dogs Legion gralibyśmy już od 6 marca. Francuzi czytając opinie odbiorców postanowili przełożyć premierę na ostatni kwartał bieżącego roku, a dodatkowy czas przeznaczyć na doszlifowanie swojego tytułu. Trzecia część hakerskiego, popularnego IP, podobnie jak Valhalla, zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale bieżącego roku, więc w przypadku Legiona powinniśmy dostać przynajmniej nowy zapis rozgrywki.

Gods & Monsters

Gods & Monsters zostało zapowiedziane w połowie poprzedniego roku, a jego produkcją zajmują się twórcy AC: Odyssey. O pozycji było bardzo cicho aż do czasu wycieku, dzięki któremu mogliśmy obejrzeć stan gry z 2019 roku, kiedy to pokazywano ją dziennikarzom. Na pierwszy rzut oka wyglądało to jak kopia najnowszego Assasyna, ale twórcy szybko oznajmili, że był to wczesny build, a obecne Gods & Monsters różni się diametralnie od tego, co pokazywano w poprzednich miesiącach. Jeśli Ubisoft nie chce, abyśmy zapomnieli o baśniowej pozycji, to musi przygotować chociażby nowy trailer.

The Division 3

Tom Clancy's The Division oraz Tom Clancy's The Division 2 osiągnęły sukces - oba tytuły przekroczyły sprzedaż 10 mln egzemplarzy. Deweloperzy ciągle ulepszają dwójkę, ale jestem pewny, że już niebawem wspomną coś o trójce, która, o ile jakościowo będzie stała na podobnym poziomie jak poprzedniczki, pozwoli zarobić kolejne duże sumy pieniędzy. Kolejną odsłoną The Division zainteresują się przede wszystkim osoby lubiące wyzwania a także rozgrywkę w kooperacji ze znajomymi - to właśnie dla takich graczy jest skierowane owe IP.

Rainbow Six Quarantine

Rainbow Six Quarantine także ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Obecnie dostaliśmy wyłącznie trailer, który przedstawił podstawowe założenia nadchodzącego Rainbowa. Gracze mają wcielić się w żołnierzy w trybie kooperacji dla maksymalnie trzech osób. Trafią oni do obszaru, w którym grasuje niebezpieczny pasożyt - ich głównym zadaniem będzie oczywiście jego wyeliminowanie. Ubisoft zapowiedział, że ogromną role odegra tutaj element strategiczny i współpraca pomiędzy kompanami.

Roller Champions

Można rzec, że o Roller Champions zapomniał już każdy. Ubisoft zapowiedział sieciową zręcznościówkę na E3 2019, wypuszczając tym samym wersję demonstracyjną, którą mógł wypróbować każdy zainteresowany. Od tego czasu nic o tymże tytule nie usłyszeliśmy, a jeśli ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku, to na Ubisoft Forward powinniśmy dostać trochę konkretów.

Hyper Scape

Hyper Scape, podobnie jak 99% produkcji Francuzów, wyciekł przed oficjalną prezentacją. W poprzednim tygodniu okazało się, że tajemniczym IP Ubisoftu jest produkcja typu battle royale. Zainteresowani trafiają do fikcyjnego miasta w niedalekiej przyszłości, gdzie za pomocą technologicznych przedmiotów muszą wygrać rozgrywkę. Każdy mecz składa się ze stu wojów, którzy nie odpuszczą ani na krok. Więcej na temat Hyper Scape powinniśmy usłyszeć podczas zbliżającej się imprezy.

Skull & Bones

Ze Skull and Bones Ubisoft ma dużo problemów. Produkcja została zapowiedziana w 2017 roku jako taktyczna, piracka gra akcji i już kilkukrotnie była restartowana z przyczyn niewiadomych. Mówi się jednak, że deweloperzy chcieli ją całkowicie przerobić (początkowo wyglądała ona jak mod do Black Flag IV) po porażce Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, dlatego też nie było nam dane zagrać w nią w 2019 roku, a teraz i rok 2020 stoi pod znakiem zapytania.

Nowy South Park

Ostatni South Park został wydany pod koniec 2017 roku. South Park: The Fractured But Whole zebrał świetne recenzje, a dla fanów IP był to tytuł „must have”. Ubisoft ma obecnie bardzo dużo gier na karku, które musi wydać do kwietnia następnego roku, ale raczej nikt nie pogardziłby, gdyby na nadchodzącym show zaprezentowano nową część animowanej serii, nawet gdyby miała zadebiutować dopiero za 2/3 lata.

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Far Cry 6 gry Ubisoftu rainbow six Ubisoft Ubisoft Forward Watch Dogs Legion