Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.07.2020 23:44
AC Valhalla
12324V

Assassin's Creed Valhalla - wyciekł gameplay prezentujący grę Ubisoftu

Do sieci trafił obszerny gameplay z Assassin's Creed Valhalla. Zerknijcie na obecny stan gry!

Do sieci właśnie wyciekł obszerny zapis rozgrywki z Assassin's Creed Valhalla - najnowszej części popularnej serii o zakapturzonych zabójcach. Gameplay pozwala graczom spojrzeć na obecny stan produkcji, a także kilka innowacyjnych rozwiązań, o których tak głośno trąbił Ubisoft.

Już na pierwszy rzut oka widać, że interfejs Valhalli jest niemal identyczny do tego, którego znamy z Assassin's Creed: Odyssey oraz Assassin's Creed: Origins. Ponownie dostajemy radar kierujący nas do najważniejszych obszarów skrywających informacje nt. świata, bohaterów czy samych zadań. Prawa strona została zajęta przez wskaźnik poziomu, a także dynamicznie pojawiające się kafelki, które pokazują m.in. jaki materiał właśnie pozyskaliśmy do ekwipunku. Z kolei lewą stronę zajął wskaźnik zdrowia, mocy, a także kółko przedstawiające ilość apteczek.

Ubisoft ponownie skorzystał z mini-drzewka umiejętności, których użyjemy podczas zabawy. Ustalimy jedynie osiem najmocniejszych sztuczek, które najbardziej pasują do naszego stylu rozgrywki. Aby ich użyć będziemy musieli wcisnąć odpowiednią kombinację przycisków.

Materiał ukazuje także szeroko zapowiadane krwawe podboje żądnych krwi wikingów na Sasów. Eivor, czyli główny bohater Valhalii, w 9 minucie używa swoich drakkarów w celu zbliżenia się do lądu. Chwilę później widzimy podbój fortecy - najeźdźcy, do przejęcia lokacji, używają wszelakich maszyn oblężniczych. Cała akcja kończy się efektowną walką z bossem.

Walka, w moim odczuciu, jest obecnie bardzo drętwa. Eivor często odrzuca wrogów na kilka metrów, jakby miała nadprzyrodzone moce. Pomijając ciosy to również same uniki są dosyć dziwne, bowiem główny bohater, zamiast wykonywać jakiekolwiek kroki, pływa po ziemi niczym rider na snowboardzie.

Koniec materiału przedstawia zarządzanie umiejętnościami oraz ekwipunkiem. O ile to drugie wygląda identycznie jak w przypadku Odyssey, tak drzewko tzw. „skillów” diametralnie różni się od poprzednich odsłon IP. Jest ono teraz bardziej skomplikowane i rozbudowane, a tylko od naszych upodobań będzie zależeć, w jakim stylu będzie podbijał kolejne tereny Eivor.

Pochwalić Ubisoft można za niezłą oprawę graficzną, która, mimo słabej jakości nagrania, stoi na wysokim poziomie. Na plus jest także wierzchowiec, który wreszcie realistycznie się porusza. Zauważyć można także więcej cut-scenek i więcej ruchów bohaterów podczas dialogów. Podbój fortecy jest także bardziej efektowny niż bitwy pomiędzy Atenami a Spartami.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zapis rozgrywki miał pojawić się na Ubisoft Forward. Francuzi z pewnością będą próbować usuwać go z sieci, ale dobrze wiemy, że tutaj nic nie ginie.

Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o obecnym stanie Valhalli. Dla mnie to ulepszony Origins i Odyssey, z czego osobiście się cieszę - w ostatnich Assasynach spędziłem masę godzin, i myślę, że podobnie będzie również tutaj. 

Jeśli materiał zostanie usunięty, to spróbujcie poszukać kopii wpisując, przykładowo na YouTube, frazę: "Assassin's Creed Valhalla gameplay".

Źródło: YouTube.com, Twitter.com

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft