Tom Clancy's The Division 2

Tom Clancy's The Division 2

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS4 7.9
XONE 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Massive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   MMO
Śr. czas:
56.5 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
15.03.2019
Europa:
15.03.2019
Polska:
15.03.2019
Producent:
Ubisoft Massive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   MMO
Śr. czas:
56.5 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
15.03.2019
Europa:
15.03.2019
Polska:
15.03.2019

Poradnik Tom Clancy's The Division 2

The Division 2 - poradnik do gry. Wszystko, co musisz wiedzieć o grze Ubisoftu
The Division 2 - poradnik do gry. Wszystko, co musisz wiedzieć o grze Ubisoftu
PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Tom Clancy's The Division 2 – recenzja gry. Walka o Waszyngton na zasadach Szwedów
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Tom Clancy's The Division 2 – recenzja gry. Walka o Waszyngton na zasadach Szwedów
PC PS4 XONE

Tom Clancy's The Division 2 - opis gry

Tom Clancy’s The Division 2 to sieciowa strzelanina wyprodukowana przez studio Massive Entertainment i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja The Division 2 rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w części pierwszej. W Nowym Jorku dochodzi do aktu terrorystycznego - mieszkańców dziesiątkuje wirus tzw. Zielonej Trucizny, śmiertelnej odmiany ospy, która dziesiątkuje mieszkańców, przez co miasto i kraj pogrąża się w coraz większym chaosie. Zadanie zapanowania nad sytuacją rząd Stanów Zjednoczonych wyznacza elitarnemu oddziałowi zwanemu Strategic Homeland Division, który określa się też w skrócie jako “Dywizję”. W “dwójce” jej członkowie trafiają do Waszyngtonu, gdzie ewakuowała się większość urzędników i dowódców armii. Stolica, podobnie jak reszta kraju, także jednak stała się obszarem bezprawia. Po odbiciu Białego Domu, który staje się bazą wypadową oddziału, naszym zadaniem staje się zaprowadzenie porządku. 

Rozgrywka

Jeśli chodzi o rozgrywkę, główne założenia nie uległy zmianie względem pierwowzoru - produkcja Massive to sieciowa strzelanina z otwartym światem, w której wydarzenia śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Ponownie w każdej dzielnicy odwiedzamy specjalne kryjówki, gdzie możemy przygotować sprzęt oraz spotkać innych graczy, ale gdy już wyjdziemy na ulice, widzimy wyłącznie agentów, którzy towarzyszą nam w wykonywaniu misji. Warto jednak dodać, że sama eksploracja jest tym razem bardziej wymagająca, a to ze względu na częściej pojawiające się patrole nieprzyjaciół mogące niekiedy stawić większy opór. 

W The Division 2 czeka na nas wiele aktywności, zarówno tych mających związek z głównych wątkiem, jak i opcjonalnych zadań: pomagania cywilom, odbijania kolejnych terenów czy uprzykrzania życia przeciwnikom. Ich wykonywanie jest niezbędne, ponieważ otrzymujemy za nie doświadczenie, a to jest potrzebne, by móc rozpocząć misje fabularne. Bez odpowiednio wysokiego levelu nie będziemy mogli kontynuować historii. 

Misje możemy przechodzić w czteroosobowych oddziałach, choć dodać należy, iż poziom trudności wówczas wzrasta. Każdy gracz dysponuje dwiema umiejętnościami, jak impuls nakładający na wrogów odpowiedni status, atakującą wieżyczkę, specjalny UI zapewniający wyznaczone efekty, chemiczną wyrzutnię, taktyczną ćmę zdolną między innymi oślepiać wrogów, minę poszukującą, potężną tarczę lub dron ostrzeliwujący oponentów.

Za wszystkie wykonane zadania zgarniamy punkty doświadczenia, które przeradzają się w poziomy, a następnie otrzymujemy punkty umiejętności oraz atuty. Te drugie pozwalają przykładowo nosić drugą broń podstawową, zwiększają pancerz, liczbę granatów, limit wyposażenia, pozwalają ulepszać bronie itd. W przypadku sprzętu zbieramy maskę, plecak, kamizelkę, rękawice kaburę i nakolanniki – przedmioty posiadają poziom rzadkości określany kolorem. Gnaty możemy ulepszać, wykorzystywać modyfikację, tworzyć nowe ze specjalnych projektów lub po prostu rozbierać na części.

W “dwójce” powraca Strefa Mroku. Twórcy zdecydowali się tym razem na trzy mniejsze lokacje, w których może jednocześnie przebywać tylko 12 graczy. Reguły ponownie nie obowiązują - możemy ubijać wszystkich, aby zdobyć przydatny sprzęt.

Na uwagę zasługuje też tryb Potyczek, w których mogą rywalizować gracze, czy rozbudowany endgame. W The Division 2 zdobycie maksymalnego poziomu doświadczenia to dopiero początek, ponieważ pod koniec wydarzeń w Waszyngtonie możemy wyruszać na potężne fortyfikacje, a stolicę nawiedza nowa, potężna frakcja – Czarne Kły – którą aktywują nowe, losowe wydarzenia. 

Wideo - Tom Clancy's The Division 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper