South Park: The Fractured But Whole

South Park: The Fractured But Whole

7,9
118 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.3
PC 8.1
PS4 7.9
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft San Francisco
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
17.10.2017
Europa:
17.10.2017
Polska:
17.10.2017
Producent:
Ubisoft San Francisco
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
17.10.2017
Europa:
17.10.2017
Polska:
17.10.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: South Park: The Fractured but Whole (PS4)
9.0
Recenzja: South Park: The Fractured but Whole (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

South Park: The Fractured But Whole - opis gry

South Park: The Fractured But Whole to gra RPG wyprodukowana i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. The Fractured But Whole to kontynuacja South Park: Kijek Prawdy (za który odpowiadało studio Obsidian). Gra powstała na podstawie popularnego animowanego serialu telewizyjnego.

Produkcja Ubisoft San Francisco to kontynuacja Kijka Prawdy wyprodukowanego przez studio Obsidian. Gra, jakżeby inaczej, rozgrywa się w niewielkim mieście South Park leżącym u podnóża gór Kolorado. Historia koncentruje się na perypetiach miejscowych dzieciaków (postaciom głos podkładają aktorzy serialowi). Dzielą się one na dwie grupy udające superbohaterów: stronnictwo Cartmana, czyli Coona, oraz Mysteriona, który dowodzi ‘organizacją’ Freedom Pals. Poszukując zaginionego kota Cartman wraz z towarzyszami natyka się na grubszą intrygę, w której za sznurki pociągają członkowie miejscowych grup przestępczych. My wcielamy się tu w postać nowego dzieciaka (przed rozpoczęciem gry tworzymy własną postać). Jednym z autorów scenariusza jest Trey Parker, współtwórca serialu telewizyjnego.

Rozgrywka nie uległa znaczącym zmianom względem pierwowzoru, lecz formuła została wzbogacona o nowe elementy i atrakcje. Rozbudowany został edytor pozwalający stworzyć własną postać. Tym razem można jej wybrać płeć. Podjęte przez nas decyzje (płeć, rasa) wpływają na to, jak reaguje na nas inni mieszkańcy South Park i na to, ile dostajemy pieniędzy.

Gra daje nam możliwość swobodnego przemieszczania się po tytułowym miasteczku, a co z tym idzie wykonywania rozmaitych questów, rozmawiania z NPC-ami itd. Istotne zmiany zaszły w systemie walki. Starcia nadal są turowe, tym razem jednak nasi podopieczni mogą przemieszczać się po ‘polach bitew’ oraz korzystać ze znajdujących się na nich elementów otoczenia, aby się np. schować. Na umiejętności naszej postaci rzutuje to, jaką ma profesję. Jest ich łącznie dwanaście: Brutalist, Blaster, Speedster, Elementalist, Gadgeteer, Mystic, Cyborg, Psychic, Assassin, Commander, Netherborn i Karate Kid.

Co warto dodać, produkcja miała mieć pierwotnie podtytuł The Butthole of Time, lecz Parker i Matt Stone zostali poinformowani, że nie będzie to mile widziane przez sprzedawców. W efekcie słowo "butthole" przemycono podstępem - poprzez wykorzystanie słów "but whole", które brzmią podobnie w wymowie angielskiej.

Wideo - South Park: The Fractured But Whole

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper