Skull and Bones

Skull and Bones

5,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S 4.7
PC 4.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Singapore
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-20
Premiery
Świat:
16.02.2024
Europa:
16.02.2024
Polska:
16.02.2024
Producent:
Ubisoft Singapore
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-20
Premiery
Świat:
16.02.2024
Europa:
16.02.2024
Polska:
16.02.2024

Recenzja redakcji

Skull and Bones
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

6.0
Skull and Bones - recenzja gry. Ubisoft oferuje tytuł AAAA? Raczej AAAAaaaa czegoś tutaj brakuje
PS5 XSX|S PC

Skull and Bones - opis gry

Skull and Bones to sieciowa gra action-adventure wyprodukowana przez singapurski oddział Ubisoft. Tytuł ukazał się na PC, konsolach PS5 i Xbox Series X|S oraz platformie Amazon Luna. Akcja rozgrywa się w “złotej erze piractwa”. Inspiracją dla stworzenia gry były bitwy morskie z Assassin’s Creed IV.

Fabuła - Skull and Bones

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła nie jest główną atrakcją Skull and Bones, pełni ona funkcję raczej pretekstową. Akcja gry rozgrywa się podczas “złotej ery piractwa”, czyli w XVII w wieku. Przygodę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, która rozpoczyna na niskich szczeblach pirackiej hierarchii, tracąc cały dotychczasowy dorobek. Naszym celem jest dotarcie na jej szczyt i odzyskanie z nawiązką tego, co zostało nam odebrane.

Rozgrywka - Skull and Bones

W 99 proc. akcja w tytule francuskiej korporacji rozgrywa się na morzu (w otwartym świecie) i podczas rywalizacji PvE musimy nie tylko mądrze celować, ale sama kontrola okrętu oferuje bardzo dobre doświadczenie. Gracze muszą ze sobą współpracować mierząc się z kolejnymi coraz to silniejszymi statkami, a podczas rywalizacji często dogadywałem ze znajomymi, jak najlepiej atakować przeciwników, by ostatecznie móc osiągnąć oczekiwane zwycięstwo. W grze nie brakuje sytuacji, gdy jeden ze statków musi przyjmować obrażenia lub wykorzystywać swoją zwinność do ucieczki, a jednocześnie reszta zespołu zajmuje się atakowaniem oponenta.

W grze zaimplementowano system progresji. W trakcie walki oraz kolejnych misji zdobywamy surowce, dzięki którym możemy tworzyć nowe statki, a zarazem dokupujemy uzbrojenie, dbamy o pancerz lub po prostu wygląd łajby.

Jak wspomniano, przytłaczająca większość gry rozgrywa się na morzu. Główny bohater schodzi na ląd, by tylko odebrać kolejne zadania, kupić sprzęt lub odkopać skarb. Najważniejszą częścią rozgrywki Skull and Bones są walki okrętów, ale w grze mamy jeszcze okazję strzelać do fortyfikacji, przejmować bazy, walczyć z morskimi stworzeniami czy brać udział w legendarnych starciach PvE z innymi graczami. Produkcja Ubisoft oferuje ponadto rozbudowany endgame dostępny po zakończeniu głównego wątku.

Wideo - Skull and Bones

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper