W końcu! W maju i czerwcu szykuje się prawdziwy wysyp gier AAA

W końcu! W maju i czerwcu szykuje się prawdziwy wysyp gier AAA

Mateusz Wróbel | 20.02.2021, 17:00

W nadchodzących miesiącach nie będziemy się nudzić. Postanowiliśmy przypomnieć o produkcjach AAA, które zadebiutują na rynku już niebawem.

Tak jak wspomniałem w pierwszej połowie stycznia bieżącego roku, moje PlayStation 5 zbiera coraz więcej kurzu. Wszystkie największe produkcje stworzone z myślą o next-genie Sony mam już za sobą, podobnie zresztą jak zakupione tytuły z PS4, dla których nie znalazłem odpowiedniej ilości czasu w poprzedniej generacji. Mam tutaj na myśli chociażby SOMAMirror's Edge czy Star Wars: Squadrons.To naprawdę świetny czas na nadrabianie zaległości - drugiej takiej okazji już może nie być, bowiem...

...od maja, a raczej drugiej połowy kwietnia będziemy zasypywani gradem produkcji, które na pewno będą liczyć się w walce o rozmaite nagrody na tegorocznej gali The Game Awards. Nasze portfele niech odpoczywają póki mogą, bo już za lekko ponad dwa miesiące będą płakać. I to bardzo mocno. 

Przypomnijmy więc, w co zagramy w nadchodzących miesiącach:

Returnal - 30 kwietnia

Returnal miał zadebiutować już w połowie marca. Premierę przełożono, choć jej przyczyny tak naprawdę nie podano - nie wiadomo więc, czy Sony chce do końcówki kwietnia sprzedać jeszcze więcej konsol, a co za tym idzie, zwiększyć sprzedaż drugiej ekskluzywnej produkcji zmierzającej jedynie na PS5, czy też twórcy potrzebowali po prostu więcej czasu.

A czym będzie sam tytuł? To roguelike zahaczający swoją tematyką o gatunek science fiction. Wcielimy się w astronautkę, która wpadła w pętlę czasu w tajemniczym, nie chcącym z nią współpracować świecie. Naszym głównym zadaniem jest nie tylko walka z nacierającymi ze wszystkich stron przeciwnikami, ale wyrwania się z dręczącej główną bohaterkę pułapki.

Resident Evil Village - 7 maja

Po debiucie dwóch odświeżeń z kultowej marki Capcomu - Resident Evil 2 (2019)Resident Evil 3 (2020) - nadszedł czas na kolejny pełnoprawny tytuł, jakim jest Resident Evil Village. Od przedwczorajszego dnia polska społeczność żyje informacją mówiącą, że będzie to pierwszy od 14 lat Resident Evil, który nie otrzyma nawet polskich napisów. 

Powracając natomiast do tematu gry - rozgrywa się ona kilka lat po wydarzeniach zaprezentowanych w Resident Evil VII: Biohazard. Gracze otrzymają dostęp do czterech wielkich lokacji i ponownie wskoczą w buty Ethana, który próbował ułożyć sobie z Mią życie. Bohater "siódemki" po raz kolejny wpadnie w tarapaty, a jednym z jego głównych celów będzie nie kto inny, jak znany każdemu Chris Redfield - osoba, która porwała jego córkę.

Mass Effect Legendary Edition - 14 maja

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy! BioWare parę tygodni temu hucznie zapowiedziało , czyli odświeżenie trzech pierwszych części kosmicznej marki. Już 14 maja będziemy mogli ponownie przeżyć przygodę komandora Sheparda, która zostanie ulepszona nie tylko pod względem wizualnym, ale również i mechanicznym.

Największych zmian doczeka się przestarzały Mass Effect. Kanadyjczycy zapowiedzieli już, że zajmą się przebudową interfejsu, systemu kierowania pojazdem Mako, czy także natarczywymi windami, którymi podróż potrafiła trwać nawet niespełna minutę. Jestem natomiast pewny, że to nie jedyne zmiany, które zaserwuje nam BioWare w związku z remasterem "jedynki".

Deathloop - 21 maja

Deathloop to największa tajemnica tegoż zestawienia. Skłamałbym pisząc, że zapowiada się on niesamowicie dobrze, bo tak po prostu nie jest. Dotychczasowe materiały promocyjne wyglądają nijako. Wierzę jednak, że będzie on potrafił zaciekawić każdego z nas - warto w tym momencie przypomnieć, kto za niego odpowiada: są to twórcy bardzo, baaardzo wysoko ocenianego Dishonored 2.

Historia najnowszego projektu Arkane Studios, podobnie jak w przypadku Returnala, skupi się na utknięciu bohaterów w pętli czasu. Colt i Julianna Blake po każdej śmierci wracając do początkowego stanu rozgrywki - systemem tym jest zachwycona żeńska postać, lecz ta druga nie podziela jej entuzjazmu.

Biomutant - 25 maja

Trudno określić, ile czasu jest już tworzony Biomutant. Wydawca tytułu, THQ Nordic, w pewnym momencie zapowiadało, że debiutancki projekt ekipy Experiment 101 pojawi się na rynku już w... 2018 roku. Gra zaliczyła parę obsuw, a koniec końców postanowiono nie podawać nawet przybliżonej daty premiery. Jaki jest powód tak licznych opóźnień? Jak podają twórcy, THQ Nordic nie zmuszało twórców (nad grą pracuje jedynie 20 osób!) do crunchu.

Czym jest tak w ogóle Biomutant? To RPG akcji, w którym rządzą człekokształtne zwierzęta. Najwięcej czasu spędzimy walcząc ze swoimi przeciwnikami, modyfikując swoje cyberwszczepy i nabywając rozmaite supermoce. Nie zabraknie również historii dla pojedynczego gracza, którą mami sami kreować.

Ratchet & Clank: Rift Apart - 11 czerwca

Dotarliśmy do , trzeciego exclusive'a zmierzającego jedynie na konsole PlayStation 5. On, podobnie jak Returnal, zaliczyło opóźnienie najprawdopodobniej spowodowane brakiem dostępności next-genowych sprzętów. Tak tylko przypomnę, że nowa przygoda tytułowego bohatera miała pojawić się na rynku w okolicach premiery PS5.

Podstawą zabawy w Ratchet % Clank: Rift Apart będzie kampania fabularna, o której - niestety - obecnie wiadomo tyle, co nic. Zainteresowani będą mogli błyskawicznie przemieszczać się pomiędzy światami za pomocą portali, a do walki z wrogami użyją wiele rozmaitych broni, z którymi na pewno nie będziemy się nudzić. Szykuje się wciągająca jak bagno rozwałka!

Back 4 Blood - 22 czerwca

Zestawienie zamknie debiutujące w drugiej połowie czerwca Back 4 Blood, które jest duchowym spadkobiercą Left 4 Dead 2. Jest to gra skierowana przede wszystkim do osób chcących - najlepiej wraz ze znajomymi w trybie kooperacji - rozluźnić się i przelać hektolitry krwi w trakcie walk z wygłodniałymi hordami zombie. Produkcja Turtle Rock Studios nie będzie skupiała się jedynie na walce, bowiem będzie miała zaimplementowaną także kampanię fabularną składającą się z kilkunastu misji wchodzących w skład jednego, wielkiego wątku.

Oprócz tego wciąż musimy mieć na uwadze , o którym już niebawem powinniśmy więcej usłyszeć. Według mnie jego premiera odbędzie się w okolicach wakacji. 

cropper