Resident Evil 2 (2019)

Resident Evil 2 (2019)

8,7
454 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4
PS4 8.7
XONE 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
25.01.2019
Europa:
25.01.2019
Polska:
25.01.2019
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
25.01.2019
Europa:
25.01.2019
Polska:
25.01.2019

Poradnik Resident Evil 2 (2019)

Resident Evil 2 - poradnik, solucja, sejfy, szopy, szafki, zagadki, trofea, bronie, tryby
Roger Żochowski

Roger Żochowski

Resident Evil 2 - poradnik, solucja, sejfy, szopy, szafki, zagadki, trofea, bronie, tryby
PS4 XONE

Recenzja redakcji

Resident Evil 2 i Resident Evil 3
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.0
Resident Evil 2 i 3 Cloud Version – recenzja i test gier. Czy chmura to dobre rozwiązanie dla Switcha?
NS
Pokaż kolejne recenzje

Resident Evil 2 (2019) - opis gry

Resident Evil 2 (2019) to gra z gatunku survival horror wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Capcom. Jest to ulepszona wersja hitu z 1998 roku. 

Akcja Resident Evil 2 rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach znanych z części pierwszej. W podziemnym laboratorium dr Williama Birkina zjawia się „oddział sprzątający” korporacji Umbrella, który przejmuje wyniki badań, zaś Williama poważnie rani seria z karabinu. Dogorywający doktor w akcie desperacji ratuje się wstrzyknięciem sobie dawki wirusa G, który natychmiast zamienia go w odrażającego mutanta. Bestia dogania oprawców w kanałach pod ulicami miasta i wycina ich w pień, rozbijając przy tym zabezpieczone fiolki z wirusem T. Urzędujące w kanałach szczury łapią infekcję, w szybkim tempie roznosząc zarazę po mieście. Jeden z badaczy Umbrelli, Frederic Downing, korzystając z powstałego zamieszania wykrada z laboratoriów pracodawcy próbki wirusa T i G, po czym ucieka z miasta. Świeżo upieczony policjant Leon S. Kennedy rozpoczyna swój pierwszy dyżur akurat w momencie, gdy sytuacja w Raccoon wymyka się spod kontroli. Podobnie zresztą jak Claire Redfield, która niefortunnie wybrała dzień na poszukiwania brata, znanego z części pierwszej Chrisa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podobnie jak w oryginale, gracz może wybrać postać, w którą chce się wcielić (Leon lub Claire), jednak scenariusze dwójki bohaterów dość znacznie się od siebie różnią i oferują alternatywne wersje wydarzeń w zależności od poczynań gracza. Postaci posiadają swoich pomocników, którzy przez moment są nawet grywalni. To agentka szpiegowska Ada Wong myszkująca po laboratorium Umbrelli oraz Sherry Birkin, córka jednego z naukowców. Zachowując prerenderowane tła, zwiększono liczbę zombie na ekranie i urozmaicono miejsca akcji płonącymi ulicami miasta, co spowodowało większe natężenie akcji niż wcześniej. Gracze moga także zwiedzić takie lokacje jak komisariat, kanały czy laboratorium Umbrelli.Trzon rozgrywki pozostał w „dwójce” bez zmian, zatem znów akcję śledzimy z perspektywy trzeciej osoby, ale naszą postać oglądamy ze statycznych kamer. Zabawa w produkcji Capcom dzieli się na dwa podstawowe elementy: rozwiązywanie wymyślnych zagadek logicznych oraz walkę z zombie i innymi mutantami. W zależności od wyboru postaci można liczyć na zróżnicowany arsenał. Leon używa dla przykładu shotguna, podczas gdy Claire posługuje się kuszą.

W menu gracz może sprawdzić stan zdrowia bohaterów, użyć medykamentów do leczenia ran, przypisać broń czy złączyć niektóre przedmioty. Kondycję bohaterów można również określić bezpośrednio w grze. Im większe obrażenia tym postać wolniej się rusza, trzyma się za bok, tudzież zaczyna kuleć. Podobnie jak w jedynce nadmiar przedmiotów można przechowywać w specjalnych skrzyniach, a stan gry zapisujemy przy maszynach do pisania wykorzystując do tego znalezione podczas gry taśmy barwiące.

Wideo - Resident Evil 2 (2019)

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper