Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil VII: Biohazard

8,3
354 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 8.4
XONE 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
24.01.2017
Europa:
24.01.2017
Polska:
24.01.2017
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
24.01.2017
Europa:
24.01.2017
Polska:
24.01.2017

Poradnik Resident Evil VII: Biohazard

Resident Evil 7 - Poradnik. Broń, znajdźki, sekrety, trofea, zakończenia
Resident Evil 7 - Poradnik. Broń, znajdźki, sekrety, trofea, zakończenia
PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Recenzja: Resident Evil 7 biohazard (PS4)
9.0
Recenzja: Resident Evil 7 biohazard (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Resident Evil VII: Biohazard - opis gry

Resident Evil 7 to kolejna odsłona serii horrorów, której początki sięgają 1995 roku. Za produkcję odpowiada Capcom. Tytuł zadebiutowała jednocześnie na PS4, XONE i PC, ale w przypadku PlayStation 4 gracze mogą skorzystać z obsługi PlayStation VR.

Deweloping

Po tym jak wydano Resident Evil 6, zespół doszedł do wniosku, że osadzenie gry na całym świecie i ukazanie ataków bioterrorystycznych na ogromną skalę wymknęło się trochę spod kontroli. Jun Takeuchi, który jest producentem Resident Evil 7, zaproponował powrót do korzeni i klasycznych założeń gatunku survival horror. Aby tego dokonać, umiejscowiono akcję gry w jednym konkretnym miejscu i zastąpiono widok TPP pierwszoosobowym. Deweloping gry wystartował w lutym 2014 roku. Resident Evil 7 skorzystało z nowego silnika nazwanego RE Engine kompatybilnego z PlayStation VR. W produkcję gry zaangażowano zespół składający się z blisko 120 osób.

Fabuła

Po raz pierwszy w historii serii za scenariusz odpowiada zachodni artysta - Richard Pearsey. Wcześniej pracował on między innymi nad takimi markami, jak Spec Ops: The Line czy F.E.A.R. Akcja gry osadzona została w 2017 roku w fikcyjnym mieście Dulvey, 4 lata po wydarzeniach z Resident Evil 6. Tym razem głównym bohaterem nie jest żołnierz, lecz zwykły człowiek - Ethan Winters - który w poszukiwaniu zaginionej żony, trafia do opuszczonej rezydencji w Luizjanie, na południu Stanów Zjednoczonych. Dom, jak się szybko okazuje, zamieszkuje nie do końca normalna rodzina Bakerów skrywająca niejedną mroczną tajemnicę. Fabuła oraz narracja Resident Evil 7 zostały ukształtowane w taki sposób, by pasować do poprzednich odsłon. W grze znajdziemy masę elementów, które powiążą historię z poprzednimi wydarzeniami. 

Rozgrywka

Jako że seria wraca do korzeni, rozgrywka nastawiona jest na survival i ciężką atmosferę grozy. Po raz pierwszy w historii pełnoprawna odsłona serii ukazana została w perspektywie pierwszoosobowej. Chociaż amunicja jest ciężko dostępna gracz korzysta z broni znanych z poprzednich odsłon, takich jak pistolet, karabin, miotacz ognia, piła mechaniczna czy materiały wybuchowe. Walka jest jednak dużo bardziej wymagająca, ale wciąż szokuje dużą dozą brutalności. W Resident Evil 7 większy nacisk niż w ostatnich odsłonach został położony na eksploracje i rozwiązywanie puzzli, które pozwalają odetchnąć od atmosfery zaszczucia i ciągłego zagrożenia. 

Niezbędne jest też odpowiednie zarządzanie zasobami w ekwipunku, w tym powracającymi ziółkami leczniczymi. W grze pojawiają się również sekcje, w których niezbędne jest skradanie się i ukrywanie w cieniu. Elementem, z którego producenci gry całkowicie zrezygnowali, są z kolei Quick Time Eventy. W przypadku rozgrywki na PlayStation VR mechanika Resident Evil 7 jest taka sama, ale autorzy w celu poprawienia komfortu grania dokonali kilku zmian między innymi w szybkości poruszania się. 

Wymagania 

W przypadku wersji na PC wymagania sprzętowe wyglądają następująco. 

Minimalne wymagania Resident Evil 7:

System operacyjny: WINDOWS 7,8,8.1,10 64-BIT
Procesor: Intel Core i5-4460, 2.70GHz or AMD FX-6300 or better
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD Radeon R7 260x
DirectX: Version 11

Zalecane wymagania Resident Evil 7:

System operacyjny: WINDOWS 7,8,8.1,10 64-BIT
Procesor: Intel Core i7 3770 3.4GHz or AMD or better
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 960 or AMD Radeon R9 280X or better
DirectX: Version 11

Dodatki/DLC

Capcom zamierza wspierać Resident Evil VII dodatkami, które skupią się na zagadkach i łamigłówkach. Otrzymamy też karciankę zaimplementowaną w fabułę, typowy tryb horda, w którym zadaniem gracza będzie eliminowanie nacierających fal przeciwników oraz dodatek fabularny oferujący trzy zakończenia.

Wideo - Resident Evil VII: Biohazard

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper